×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pomorskie: Przegląd Małych Form Teatralnych nt. HIV/AIDS

Autor: KLX/Rynek Zdrowia30 listopada 2015 12:45

10 grudnia odbędzie się w Gdańsku uroczysty Finał Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych "Pomyślmy o HIV". Grupy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego zaprezentują krótkie, autorskie spektakle poświęcone tematyce HIV/AIDS.

Pomorskie: Przegląd Małych Form Teatralnych nt. HIV/AIDS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Finał jest kluczowym wydarzeniem projektu edukacyjnego mającego na celu promocję profilaktyki HIV/AIDS na Pomorzu. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Przeglądu jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Gdańsku.

W organizację czynnie włączył się również Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne województwa pomorskiego. Środki na realizację projektu pochodzą z grantu przyznanego przez Gilead Sciences Poland w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci.

W Przeglądzie Małych Form Teatralnych uczestniczą kilkuosobowe grupy młodzieży, które w krótkich spektaklach, dotyczących profilaktyki HIV/AIDS, prezentują inscenizacje na bazie autorskich scenariuszy. Obecnie kończy się I etap konkursu.

Uczestnicy - ponad 900 uczniów z 16 powiatów województwa pomorskiego - zaprezentowali różnorodne formy spektakli: monodramy, pantomimy, teatry żywego planu itp. Zwycięzcy eliminacji w powiatach uzyskają kwalifikację do etapu wojewódzkiego.

16 najlepszych zespołów zmierzy się 10 grudnia 2015 w Gdańsku podczas uroczystego Finału w Sali Teatralnej NOT. Spektakle będzie oceniać jury pod przewodnictwem Agnieszki Bramskiej-Bartoszewicz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Zwycięzcy otrzymają statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe o wartości 7,5 tys. złotych.
Celem konkursu jest promowanie zachowań zapobiegających zakażeniom HIV, kształtowanie odpowiedzialności za życie i zdrowie zarówno własne, jak i innych ludzi, utrwalanie postaw tolerancji wobec zakażonych i chorych, a także integrowanie środowisk szkolnych i inspirowanie ich poprzez kontakt ze sztuką do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze