Polski szpital w światowym TOP 100. To właśnie tam uruchomiono pierwszą w Europie rehabilitację po COVID-19

Autor: PAP • Źródło: PAP22 grudnia 2021 06:45

Szpital specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach znalazł się na liście 100 najlepszych regionalnych przedsiębiorstw i organizacji w kategorii "medycyna i opieka zdrowotna".

Polski szpital w światowym TOP 100. To właśnie tam uruchomiono pierwszą w Europie rehabilitację po COVID-19
Głuchołazy z lotu ptaka. Fot. Adobestock
  • Szpital specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach został wpisany na listę TOP 100 najlepszych regionalnych przedsiębiorstw i organizacji w kategorii "medycyna i opieka zdrowotna"
  • Plebiscyt został zorganizowany przez komitet organizacyjny nagrody "TOP-100. Achievements-2021" z siedzibą w Oksfordzie
  • Szpital jako pierwszy w Europie uruchomił rehabilitację dla pacjentów po COVID-19

Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, komitet organizacyjny tegorocznej nagrody "TOP-100. Achievements-2021" z siedzibą w Oksfordzie (Wielka Brytania), wpisał do rejestru czołowych placówek medycznych na świecie SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach im. św. Jana Pawła II. Nagrodę przyznano w kategorii TOP 100 najlepszych regionalnych przedsiębiorstw i organizacji w kategorii "medycyna i opieka zdrowotna".

Pierwsze w Europie centrum rehabilitacji po COVID-19

Szpital w Głuchołazach jako pierwszy w Europie uruchomił Centrum Rehabilitacji dla pacjentów po przebytym COVID-19. Placówka opracowała też autorski program pilotażowy rehabilitacji leczniczej po zakażeniu koronawirusem. Wszystkie te działania są skierowane m.in. na redukcję powikłań, poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, a także wsparcie zdrowia psychicznego. Program obejmuje ozdrowieńców i pomaga im w powrocie do pełnej sprawności po przebyciu choroby.

TOP-100. Achievements-2021 - co to jest?

Nagroda "TOP-100. Achievements-2021", którą otrzymał szpital MSWiA w Głuchołazach, służy promowaniu i budowaniu wizerunku najlepszych regionalnych marek na rynkach międzynarodowych i krajowych. Nagrody za osiągnięcia (The Achievements Awards) są przyznawane w różnych kategoriach. Celem wyróżnień jest wspieranie i promowanie organizacji w sferach ich działalności. Placówki są honorowane za prowadzoną działalność oraz podnoszenie standardów oferowanych produktów i usług.

Zobacz też: Od dziś dodatkowy zasiłek dla rodziców. ZUS zdradza, kto skorzysta

Zwolnienie lekarskie bez pieniędzy. Od 2022 rewolucja w L4

Zmiany w obowiązkowych testach przy wjeździe do Polski

Zwolnienie lekarskie z nowego powodu od 2022 roku

Od 2022 ogromne zmiany w ZUS. Niższy zasiłek chorobowy, krótsze L4 i macierzyński po nowemu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum