Polska Misja Medyczna zbiera środki na protezy dla okaleczonych dzieci z Syrii

Autor: PMM/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2020 09:33

Już ponad 300 syryjskich dzieci otrzymała od Polskiej Misji Medycznej protezy. Stowarzyszenie zbiera środki na zakup kolejnych, potrzebujących bowiem wciąż przybywa.

Nie wszystkim syryjskim dzieciom udało się przetrwać wojnę w zdrowiu. Fot. PMM

Polskiej Misja Medyczna dzięki środkom publicznym. ofiarności darczyńców i zaangażowaniu  lekarzy wykonało już 302 protezy dla małych pacjentów oraz przeprowadziło ich przez długi i skomplikowany proces rehabilitacji.

W Syrii, większość potrzebujących pomocy ortopedycznej, to kobiety i dzieci, które straciły kończyny bezpośrednio w wyniku bombardowań lub w następstwie ran od bomb.

Jak informuje PMM często źle zaopatrzone i leczone rany nie goiły się prawidłowo i po pewnym czasie konieczne były amputacje. W warunkach wojennych również nie zawsze przeprowadzane były prawidłowo. Ortopedzi i fizjoterapeuci, którzy pomagają syryjskim pacjentom mają często trudne zadanie, by mimo skomplikowanych uszkodzeń doprowadzić kończynę do sprawności i zaopatrzyć w protezę, która ułatwi życie dziecku.

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna jest humanitarną, pozarządową, organizacją non-profit, poświęconą ratowaniu życia i łagodzeniu cierpienia poprzez opiekę zdrowotną, pomoc humanitarną i rozwojową.

PMM została założona w 1999 roku przez wolontariuszy lekarzy i pielęgniarki. Bezpośrednim impulsem, który doprowadził do powstania PMM, była katastrofa humanitarna spowodowana wybuchem wojny w Kosowie i masowymi ucieczkami Albańczyków z terenów objętych konfliktem.

Więcej: pmm.org.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum