Polska Misja Medyczna pomoże przy granicy polsko-białoruskiej. Szuka chętnych do udziału w akcji

Autor: oprac. KK • Źródło: Polska Misja Medyczna, Facebook02 listopada 2021 14:20

Polska Misja Medyczna ogłosiła nabór medyków gotowych do pracy przy granicy polsko-białoruskiej, gdzie przebywają uchodźcy. Potrzebni są ratownicy medyczni, pediatrzy, interniści i specjaliści chorób zakaźnych.

Polska Misja Medyczna pomoże przy granicy polsko-białoruskiej. Szuka chętnych do udziału w akcji
Polska Misja Medyczna pomoże przy granicy. Potrzeba m.in. ratowników medycznych i pediatrów. Fot. Shutterstock
  • Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej z każdym dniem przybiera coraz bardziej dramatyczną skalę - pisze Polska Misja Medyczna
  • "Będąc świadomymi zagrożenia życia osób znajdujących się na terenach przygranicznych, Polska Misja Medyczna rozpoczyna działania ratunkowe"
  • Organizacja ogłosiła nabór medyków do pomocy. Zgłaszać się mogą za pośrednictwem formularza lub poprzez wysłanie maila

"Przeprowadziliśmy konsultacje, zweryfikowaliśmy najpilniejsze potrzeby, miejsca i działania, które wymagały natychmiastowego wsparcia" - pisze Polska Misja Medyczna.

Zebrane przez PMM środki finansowe zapewnią zabezpieczenie potrzeb szpitala w Hajnówce i podlegających mu POZ w Czeremsze i Białowieży poprzez sfinansowanie pracy dodatkowych lekarzy, którzy są niezbędni w czasie zwiększonego zapotrzebowania na personel medyczny.

Szpital w Hajnówce nieprzerwanie służy mieszkańcom i uchodźcom

Do szpitala w Hajnówce trafiają uchodźcy wymagający interwencji medycznej, zatrzymani na terenach powiatów objętych stanem wyjątkowym, a także ci, którzy w ostatnich dniach przekroczyli granicę po wyczerpującym oczekiwaniu na pomoc. Placówka jednocześnie nieustannie służy mieszkańcom regionu, jednak zwiększona liczba przyjęć poważnie obciążyła pracą personel, którym dysponuje szpital.

Aby świadczyć nieprzerwaną pomoc medyczną, potrzebni są dodatkowi ratownicy medyczni, pediatrzy, interniści i specjaliści chorób zakaźnych. Wsparcie szpitalowi zapewnią medycy związani z Polską Misją Medyczną, którzy będą pracować na miejscu w systemie rotacyjnym, dzięki czemu wszyscy pacjenci będą mogli liczyć na stałą i wykwalifikowaną opiekę.

Zobacz też: Szpital w Hajnówce na wojnie hybrydowej. To tu trafia najwięcej imigrantów

Zachowane standardy pracy

Polska Misja Medyczna pozostaje w stałym kontakcie z instytucjami, fundacjami i wolontariuszami obecnymi na miejscu. Deklaruje wsparcie odpowiadające na potrzeby wszystkich osób przebywających obecnie na obszarze objętym stanem wyjątkowym, zgodnie ze standardami dotychczasowej pracy w ramach misji medycznych i fundamentalnymi zasadami pomocy humanitarnej.

Medycy chcą służyć nie tylko osobom przybywającym do Polski, ale również mieszkańcom terenów przygranicznych, którzy wykazują ogromną odwagę i zaangażowanie, jeśli chodzi o ratowanie życia ludzkiego. Wsparcia PMM udzielą doświadczeni ratownicy medyczni i specjaliści lekarze, przygotowani do pracy w wymagających i trudnych warunkach. 

Polska Misja Medyczna czeka na zgłoszenia

Medycy mogą zgłaszać się do PMM za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://bit.ly/Formularz_medycy oraz pod adresem mailowym: sekretariat@pmm.org.pl

Sprawdź: Leczenie imigrantów. Szpitale wystawiają rachunki Straży Granicznej. "Rz": Nie do końca legalnie 

Medycy na Granicy: Są ofiary śmiertelne. Rząd nie jest zainteresowany rozmową

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum