Polska Misja Medyczna i Lekarze Bez Granic pomagają dzieciom w Jemenie

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2018 16:16

Polska Misja Medyczna przekazała 10 tys. dolarów na pomoc dla dzieci w Jemenie. Środki trafiły na konto międzynarodowej organizacji pomocowej Lekarze Bez Granic, która uruchomiła w Jemenie 37 centrów leczenia cholery i punktów nawodnienia dla chorych na cholerę.

Polska Misja Medyczna i Lekarze Bez Granic pomagają dzieciom w Jemenie
FOT. Polska Misja Medyczna

Pomoc otrzymało już ponad 101 000 osób . Największymi ofiarami tragicznej sytuacji humanitarnej w Jemenie są małe dzieci.

- Według raportu UNICEF z września 2018, w Jemenie z braku pomocy medycznej lub z głodu co 10 minut umiera dziecko - alarmuje Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej - od 2015 roku trwa wyniszczająca wojna w Jemenie. Blokady portów i lotnisk odcięły kraj od dostaw żywności i leków. Bombardowania szpitali, brak dostępu do środków medycznych, brak lekarzy doprowadziły w kraju do wybuchu epidemii cholery i błonicy - dodaje.

- Niedożywienie jest poważnym problemem, ale nie tylko z powodu braku żywności. Na rynkach jest trochę jedzenia, ale wielu ludzi nie może sobie pozwolić na jej zakup. Prowadzimy programy żywieniowe jako integralną część naszych działań, praktycznie wszędzie, gdzie pracujemy Jemenie - mówi Justin Armstrong, szef misji Lekarzy Bez Granic w Jemenie

Więcej: www.pmm.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum