Polscy muzycy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2009 10:49

Grupa Indialucia z Tychów, która wyruszyła do Meksyku na festiwal muzyki etnicznej, z powodu zagrożenia epidemią świńskiej grypy została

- Dookoła szaleje świńska grypa, a my nic nie możemy zrobić. Ulice wyglądają jak szpitalne oddziały OIOM-u - przekazał Gazecie Wyborczej Michał Czachowski, lider grupy Indialucia.

Tyscy muzycy polecieli do Mexico City na Międzynarodowy Festiwal Kultur Ollin Kan - największy festiwal muzyki etnicznej w Ameryce Południowej, który ropoczął się 13 kwietnia i miał potrwać do 10 maja. Zespół zdążył zgrać tylko koncert w czwartek w Villa Olimpica, następne dwa odwołano. Tak jak wszystkie inne imprezy w mieście.

- Ludzie chodzący po ulicach mają na twarzach niebieski maski, jak w serialu „Na dobre i na złe”. Nie wolno nam wychodzić z hotelu, ani podawać nikomu ręki. Dostaliśmy maski, które musimy mieć cały czas na ustach. Rozmawiałem z ambasadą Polski w Meksyku, mają tam stan alarmowy. Powiedzieli, żeby nie jeść wieprzowiny i kurczaka, a najlepiej tylko gotowane lub smażone warzywa. Istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniemy poddani kwarantannie - relajonuje dla Gazety Czachowski.

Założony w Tychach zespół Indialucia łączy muzykę indyjską i flamenco. Wydana cztery lata temu debiutancka płyta zdobyła świetne recenzje na całym świecie, w ślad za tym posypały się zaproszenia na koncerty i festiwale.

Na festiwalu ma grać również śląsko-zagłębiowski zespół Beltaine, który łączy folk celtycki z muzyką współczesną. Muzycy zastanawiają się nad wylotem.

- Mamy wylecieć we wtorek, ale cały czas się zastanawiamy. Organizatorzy jeszcze nie wiedzą, co zrobią. Festiwal trwa miesiąc. Minął pierwszy tydzień koncertów i połowa drugiego, ale z trzeciego na razie zrezygnowano. Jeśli władze utrzymają kwarantannę, to festiwal zostanie całkowicie odwołany - rozważał w rozmowie z GW Łukasz Kulesza, gitarzysta zespołu Beltaine.

Tyscy muzycy w poniedziałek mają wrócić do Polski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum