Polscy lekarze nominowani do światowej nagrody w zakresie leczenia ran

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę PAUL HARTMANN Polska • • 07 września 2017 08:48

Pierwsze nominacje do nagrody LINK® Award firmy PAUL HARTMANN we współpracy z Journal of Wound Care. Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia naukowe w zakresie klinicznego zastosowania metod leczenia ran.

  • Dwunastu nominowanych do nagrody za wyjątkowy wkład dla rozwoju wiedzy o leczeniu ran wyłoniono spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z 25 krajów całego świata
  • Nazwiska laureatów ogłoszone zostaną podczas inauguracyjnego kongresu LINK® Wound Healing Congress, w dniu 19 września, w Belfaście

Heidenheim, Niemcy - 4 września, 2017 - Firma Paul Hartmann, we współpracy z Journal of Wound Care (JWC), ogłosiła dzisiaj listę osób nominowanych do przyznawanej po raz pierwszy nagrody LINK® Award - honorującej wyjątkowy wkład dla rozwoju wiedzy o leczeniu ran.

LINK® to oficjalna sieć rozwoju zawodowego, stworzona przez departament Wound Management firmy Hartmann. Nazwa LINK® nawiązuje do pierwszych liter słów: Learn. Inform. Network. Knowledge oraz odwołuje się do globalnej spuścizny firmy HARTMANN w dziedzinie leczenia ran, opieki zdrowotnej i długoletniej współpracy międzynarodowej.

"Dzisiejsze metody leczenia ran oparte są na wieloletnich badaniach oraz wykonywanej z pasją pracy klinicznej" mówi profesor Hans Smola, Dyrektor Medyczny firmy PAUL HARTMANN. "LINK® Award to nagroda honorująca klinicystów, którzy wybierają najbardziej efektywne metody leczenia ran oraz biorą aktywny udział w promowaniu wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk."

Sześć nominacji przyznano w kategorii leczenia ran z wykorzystaniem terapii podciśnieniowej (NPWT), oraz kolejnych sześć w kategorii leczenia ran z wykorzystaniem zaawansowanych opatrunków specjalistycznych. Dwunastkę nominowanych wybrano spośród kilkudziesięciu zgłoszonych prac, opierając się o metodologię naukową oraz uwzględniając wpływ prac na pokonywanie aktualnych wyzwań w dziedzinie leczenia ran, jakimi są odleżyny oraz biofilm.

Do nagrody LINK® Award nominowano następujące osoby:

  • w kategorii leczenia ran z wykorzystaniem zaawansowanych opatrunków specjalistycznych - Matthew Malone i inni (Australia); Chloe Cara (Australia); Jacek Mikosiński (Polska); Paul Chadwick i inni (Wielka Brytania); Marcin Malka i inni (Polska); Michaela Kaiser i inni (Szwajcaria).
  • w kategorii podciśnieniowej terapii ran - Marie-Christine Plancq i inni (Francja); Alicia Mettoudi i inni (Francja); Istvan Klemencsics i inni (Węgry); Guillaume Maxant i inni (Francja); Dominik Walczak i inni (Polska).

Journal of Wound Care oraz grupa międzynarodowych ekspertów leczenia ran, Vivano Competence Network, wybiorą troje zwycięzców z każdej kategorii. Laureaci nagrody przedstawią wyniki swoich prac podczas kongresu.

Nazwiska laureatów nagrody LINK® Award zostaną zaprezentowane podczas inauguracyjnego kongresu LINK® Wound Healing Congress organizowanego przez departament Wound Management firmy Hartmann, który odbędzie się 19 września w Belfaście. Ten międzynarodowy kongres to dla lekarzy, pielęgniarek oraz ekspertów w dziedzinie leczenia ran doskonała sposobność do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także do nawiązania kontaktów i współpracy w celu osiągania coraz lepszych rezultatów w leczeniu ran. Program konferencji obejmować będzie dyskusje i prezentacje najlepszych praktyk, w tym z wykorzystaniem NPWT oraz innych prostych, efektywnych kosztowo metod przygotowania łożyska rany dla szybszego gojenia.

Wkład w przygotowanie kongresu mają kluczowi eksperci w dziedzinie leczenia ran, między innymi, dr Emmanuelle Candas (Hôpital Sainte Périne, Francja); dr Rolf Becker (Eduardus Hospital, Niemcy); dr Csaba Toth (Uniwersytet Debrecen, Węgry); profesor Karen Ousey (Uniwersytet Huddersfield, Wielka Brytania), dr Tomas Kopal (Szpital Miejski, Povazska Bystrica, Słowacja).

"Dane kliniczne są niezwykle istotne dla naszych partnerów" - twierdzi profesor Hans Smola, Dyrektor medyczny firmy PAUL HARTMANN]. - "Dostrzegamy jednak potrzebę ujednolicenia tej wiedzy i zapewnienia jej dostępności na poziomie globalnym. Pragniemy zachęcać lekarzy i klinicystów do uczenia się od siebie i wzajemnej współpracy. Taki jest główny cel inicjatywy LINK®."

* * *

CO TO JEST LINK®

LINK® to inicjatywa mająca na celu ciągłe kształcenie osób zajmujących się zawodowo leczeniem ran na całym świecie. Jest to oficjalna, stworzona przez departament Wound Management firmy Hartmann, sieć rozwoju zawodowego, która obejmuje 93 kraje na całym świecie i liczy ponad 18.000 członków. LINK® jest jedną z największych sformalizowanych sieci specjalistów leczenia ran, umożliwiającą swoim członkom nieustanne kształcenie. Dodatkowe informacje o LINK® - sieci, kongresie i nagrodach, znajdziecie Państwo na stronie: hartmann.info/our expertise wound management

O grupie HARTMANN

Grupa Hartmann to jeden z czołowych europejskich dostawców wyrobów medycznych oraz higienicznych, posiadających kompetencje medyczne w zakresie leczenia ran, problemów nietrzymania moczu, zapobiegania zakażeniom, dezynfekcji oraz samodzielnej diagnostyki. Firma, z siedzibą główną w Heidenheim na terenie Niemiec, prowadzi działalność poprzez spółki na całym świecie. W roku 2016, nieco ponad 10 300 pracowników zatrudnionych w grupie HARTMANN wygenerowało sprzedaż na poziomie 1 985, 5 miliona euro. Oprócz dużej liczby firm prowadzących sprzedaż w rożnych krajach, do grupy HARTMANN należą także firmy: BODE Chemie (Hamburg),Karl Otto Braun (Wolfstein), Sanimed (Ibbenbüren) i Kneipp (Würzburg).

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat grupy HARTMANN, zapraszamy na stronę www.hartmann.info/.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum