Polscy lekarze mistrzami świata w piłce nożnej

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 11 sierpnia 2015 11:04

Piłkarska drużyna Medyka Zabrze, reprezentująca Polskę na Mistrzostwach Świata Lekarzy zdobyła złote medale w turnieju rozgrywanym w Irlandii. W finale zagrali po raz czwarty, ale pierwszy raz sięgnęli po złoty medal.

Polscy lekarze mistrzami świata w piłce nożnej
Polacy zmierzyli się z Francją i zwyciężyli z wynikiem 3:2 Fot. Archiwum Rz

Jak informuje Naczelna Izba Lekarska, w finale 36. igrzysk lekarskich Medigames Word Medical and Health Games w irlandzkim Limerick, Polacy zmierzyli się z Francją i zwyciężyli z wynikiem 3:2. Po raz pierwszy sięgnęli po tytuł mistrzów świata.

- To zwycięstwo było dla nas spełnieniem największych marzeń, jeszcze z dzieciństwa. Każdy z zawodników drużyny Medyka Zabrze od najmłodszych lat związany jest z piłką nożną, każdy należał do klubu piłki nożnej. I każdy w przeszłości chciał zostać zawodowym piłkarzem. To, że nasze losy potoczyły się inaczej i zostaliśmy lekarzami, nie zgasiło w nas wielkiej miłości do piłki - mówi dr Damian Kawecki, kardiolog, kapitan zwycięskiej drużyny.

To nie pierwszy sukces śląskiej drużyny. Zespół ten w ostatnich latach zdominował rozgrywki lekarzy w Polsce, wielokrotnie sięgając po tytuł mistrzowski. Nie wszyscy jego zawodnicy są lekarzami, część to fizjoterapeuci.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum