Położna miała prawnie 2 promile. Policja otrzymała anonimowe zgłoszenie

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Wyborcza, Rynek Zdrowia11 sierpnia 2022 16:00

Policjanci z Kielc otrzymali anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że jedna z położnych pracujących w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka jest prawdopodobnie pijana. Na miejscu badanie alkomatem wykazało przeszło 2 promile alkoholu we krwi kobiety.

Położna miała prawnie 2 promile. Policja otrzymała anonimowe zgłoszenie
Położna została sprawdzona po przyjściu na dyżur. Fot. Shutterstock
  • Jak donosi Gazeta Wyborcza, ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała położna ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach
  • Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 8 sierpnia po godzinie 20.00 – właśnie wtedy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie
  • 29-letnia położna nie pracuje już we wspomnianej placówce – odsunięto ją od pracy już następnego dnia

Położna skontrolowana przez policję

Według doniesień Gazety Wyborczej policjanci z Kielc otrzymali anonimowe zawiadomienie 8 sierpnia po godzinie 20, z którego wynikało, że jedna z położnych ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Patrol pojechał we wskazane miejsce, aby sprawdzić zgłoszenie. Na miejscu okazało się, że 29-letnia położna miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Z dalszej informacji "GW" wynika, że kobieta została odsunięta od wykonywania obowiązków, natomiast policja kontynuuje postępowanie w tej sprawie.

Okazuje się, że 29-latka nie pracuje w tym szpitalu, co potwierdził "GW" dyrektor placówki:

- Rozstaliśmy się następnego dnia, jeszcze zanim dostaliśmy jakąś oficjalną informację od uprawnionych organów. Kobieta nie miała tego dnia kontaktu z pacjentami, a do badania alkomatem doszło tuż po tym, jak przyszła do pracy na dyżur – podał gazecie Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum