Politechnika Opolska chce wypłacać becikowe

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2012 20:08

Wypłatę jednorazowej pomocy socjalnej dla pracowników, którym urodzi się dziecko, chce wprowadzić Politechnika Opolska. Do wypłaty "becikowego" przymierza się także Uniwersytet Opolski.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozważany jest pomysł stworzenia przedszkola. Jak powiedziała kanclerz Politechniki Opolskiej Barbara Hetmańska, wypłatę nowego świadczenia zaproponował rektor uczelni, a senat nie wyraził sprzeciwu.

- Teraz będzie prowadzona procedura wpisania nowego świadczenia do regulaminu świadczeń socjalnych uczelni. Szacujemy, że pierwsze wypłaty będą mogły się rozpocząć w marcu" - powiedziała kanclerz.

Wysokość "becikowego" będzie zależała od dochodów pracownika. Jej maksymalny wymiar to 5,5 tys. zł. Według kanclerz uczelni nie uszczupli to mocno budżetu Politechniki Opolskiej. - Szacujemy, że będzie to kwota około 130 tys. zł w skali roku - tłumaczyła Hetmańska.

Do wypłat "becikowego" przygotowuje się również Uniwersytet Opolski. Prace nad wysokością takiego świadczenia przygotowuje komisja socjalna uczelni.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum