Policjanci z Krakowa sprawdzają jakość spalin samochodowych

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 13 marca 2017 20:02

Policjanci w Krakowie sprawdzili jakość spalin w samochodach. Efekt? Odebrano trzy dowody rejestracyjne.

Policjanci z Krakowa sprawdzają jakość spalin samochodowych
Policjanci z Krakowa sprawdzają jakość spalin samochodowych. Fot. Archiwum

24 badania jakości spalin samochodów przeprowadzili w ostatnim tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Sprawdzono 18 aut z silnikami benzynowymi i 6 z silnikami wysokoprężnymi. W tym celu użyli "dymomierzy" i analizatorów spalin.

- W trzech przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne z powodu nadmiernej emisji zanieczyszczeń - zaznacza podkom. Łukasz Czyż, Naczelnik Wydziału Prezydialnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Krakowski ratusz podkreśla, że prezydent miasta Jacek Majchrowski w ubiegłym tygodniu zdecydował o przekazaniu dodatkowych 60 tys. złotych na zakup jednego kompletu dymomierza i jednego analizatora spalin, które zostaną przekazane krakowskiej policji.
To kolejny aspekt walki z zanieczyszczonym powietrzem w Krakowie. Poza policją także straż miejska działa na rzecz poprawy jakości powietrza poprzez kontrole, czy w piecach grzewczych nie są spalane odpady.

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum