Policjanci z Gliwic pomogli Polakowi mieszkającemu w Oslo. Trafił pod opiekę lekarzy

Autor: • Źródło: PAP06 grudnia 2022 14:03

Dzięki międzynarodowej współpracy policjantów mieszkający w Oslo 65-letni Polak trafił pod opiekę lekarzy. Policyjne działania zainicjował syn 65-latka, który podczas telefonicznej rozmowy z ojcem zorientował się, że wymaga on pilnej pomocy i zaalarmował gliwicką policję.

Policjanci z Gliwic pomogli Polakowi mieszkającemu w Oslo. Trafił pod opiekę lekarzy
Policjanci z Gliwic pomogli Polakowi mieszkającemu w Oslo. Fot. Shutterstock

Jak podała w środę tamtejsza komenda, zdarza się, że gliwiccy policjanci otrzymują zgłoszenie, że komuś za granicą dzieje się coś złego. Tym razem zgłoszenie, które przyjął oficer dyżurny, dotyczyło Polaka mieszkającego w Oslo, który miał wymagać pilnej interwencji lekarskiej. Syn 65-latka przekazał dyżurnemu, że w czasie rozmowy rozpoznał u mieszkającego w Oslo samotnie ojca niepokojące objawy, mogące wskazywać na udar mózgu lub inne schorzenie zagrażające życiu.

"Telefon do polskiej policji jest w takich sytuacjach jednym z najlepszych rozwiązań. Gliwiccy policjanci bardzo szybko, za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej, poprosili norweską policję o pilne sprawdzenie adresu i rozpoznanie sytuacji. Mundurowi z Oslo natychmiast zareagowali - weszli do mieszkania i jak się okazało, 65-latek rzeczywiście wymagał pomocy. Chory został przewieziony do szpitala, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy" - podsumowała policja.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze