Policja wciąż sprawdza kilkadziesiąt tysięcy osób na kwarantannie; było 190 naruszeń

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2020 10:55

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 92 tys. osób poddanych kwarantannie; w ok. 190 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w poniedziałek (20 kwietnia) rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Funkcjonariusze skontrolowali już łącznie ponad 115 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Jak podkreślił, od początku akcji kontrolowania osób przebywających na kwarantannie funkcjonariusze dokonali już ponad 3,7 mln sprawdzeń.

Z informacji przekazanej przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 92 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. Ciarka zaznaczył, że podczas kontroli w około 190 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia, które w ocenie funkcjonariuszy kwalifikują się do ukarania.

Dodał, że policjanci ostatniej doby otrzymali również ok. 20 próśb o pomoc w sprawie zakupu żywności, wyniesienia śmieci z domu, czy wysłania przesyłki.

Rzecznik KGP przekazał też, że funkcjonariusze skontrolowali już łącznie ponad 115 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej. Policjant pochwalił przy tym kierowców autobusów i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów.

Ciarka poinformował, że każdego dnia do działań prewencyjnych, w tym zapobiegających zakażeniom, zaangażowanych jest 23-25 tys. funkcjonariuszy. Przekazał też, że od czwartku policjanci rozdają maseczki i informują obywateli o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Rzecznik KGP podkreślił przy tym, że obecnie 117 policjantów jest zakażonych koronawirusem. Poinformował, że od początku działań 2,1 tys. policjantów przebywało lub nadal przebywa na kwarantannie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum