Interia/Rynek Zdrowia | 26-11-2014 13:30

Poland Business Run pomógł 11 podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty

Danuta, Justyna, Sonia, Daniel i Łukasz już mają nowe, dostosowane do ich potrzeb protezy. Anna, Piotr, Jakub, Miłoszek, Grzegorz i Tomasz dostaną swoje "nowe nogi" w najbliższym czasie. Trwają jeszcze ostatnie poprawki, żeby protezy były wygodne i komfortowe. To dla nich we wrześniu pobiegło prawie 10 000 osób i udało się zebrać 750 tysięcy zł brutto z opłat startowych i akcji "Pomagam Bardziej".


Protezy finansowane przez Narodowy Fundusz zdrowia są ciężkie, powodują bolesne otarcia i bardzo niewygodnie się w nich chodzi. Wygodna proteza to taka, która jest dopasowana do potrzeb danej osoby. Takie właśnie protezy dostają beneficjenci PolandBusinessRun

Jak podaje Weronika Gurdek, koordynator ds. pomocy w Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, jednym z priorytetów Fundacji w pracy z osobami po amputacjach kończyn jest finansowanie zaopatrzenia ortopedycznego na wysokim poziomie, budowanego na światowej klasy komponentach, co wcale nie znaczy, że najdroższych.

Bieg kierowany jest głównie do biznesu, ale drużynę może zgłosić każdy. Dochód z opłat startowych, 250 zł netto od całego zespołu, zostaje przeznaczony na zakup protez dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli. 

Poland Business Run wspierają znane osoby. W Krakowie, pobiegli Julia Kamińska i Mateusz Janicki, drużyna Narodowego Teatru Starego, seriali "Na Wspólnej" i „Szpital". W Warszawie na starcie stanęli m.in. Basia Kurdej-Szatan i Robert Korzeniowski. A rozgrzewkę poprowadziła Ewa Chodakowska.

To już trzecia edycja charytatywnego biegu biznesowego. W tym roku Poland Business Run wystartował w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W ciągu trzech lat udało się pomóc 20 osobom.

Więcej: biznes.interia.pl