Polak został ambasadorem Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2020 16:17

Dr n. med. Maciej Michalak został pierwszym Polakiem mianowanym na ambasadora Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii. Nominacja ta może wnieść bardzo dużo do polskiej chirurgii jamy ustnej i implantologii - uważają eksperci.

Polak został ambasadorem Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii
Dr Maciej Michalak; FOT. Arch. RZ

Badania, rozwój i nowoczesne metody leczenia oparte na małoinwazyjnych ultradźwiękowych technikach chirurgicznych to przyszłość nie tylko światowej, ale i polskiej implantologii.

Jednym z lekarzy przyczyniających się rozwoju tej dziedziny w naszym kraju jest dr Maciej Michalak - stomatolog i implantolog, dyrektor medyczny Maestria Clinic. Jest też pierwszym i jedynym dotychczas Polakiem w World Academy of Growth Factors & Stem Cells in Dentistry. Autor i współautor blisko 100 publikacji naukowych w czasopismach polskich oraz zagranicznych.

Główny cel działalności Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii (ang. IAUSI - International Academy for Ultrasonic Surgery & Implantology) to badania oraz rozwój standardowych protokołów w chirurgii ultradźwiękowej i implantologii w zakresie m.in. chirurgii jamy ustnej czy stomatologii.

Organizacja założona w 2007 r. zrzesza uznane autorytety medyczne z całego świata. - Codzienna praca z pacjentami daje mi dużo satysfakcji i motywuje do nieustannego poszerzania swojej wiedzy, zdobywania kolejnych doświadczeń i pracy badawczej. Właśnie dlatego od wielu lat angażuję się w różnego rodzaju polskie i zagraniczne przedsięwzięcia, dzięki którym wprowadzam do swojego gabinetu innowacje rozwiązania i najnowszą wiedzę medyczną - mówi dr Maciej Michalak.

- Cieszę się, że moja aktywność na arenie międzynarodowej została doceniona przez ekspertów z IAUSI. Zamierzam z dumą reprezentować nasz kraj w Międzynarodowej Akademii Chirurgii Ultradźwiękowej i Implantologii, ponieważ uważam, że nie tylko możemy czerpać dobre wzorce od naszych zagranicznych kolegów, ale równie wiele wnieść, pokazując polskie osiągnięcia i doświadczenia - podkreśla specjalista.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum