Polak po botoksie

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2012 13:53

- Dotychczas z zabiegów z użyciem botoksu korzystali mężczyźni głównie w wieku 40-50 lat, ale coraz częściej zgłaszają się trzydziestolatkowie. I to niekoniecznie za namową partnerek - twierdzi Joanna Wójcik z Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, członek sekcji medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Jak zauważa Joanna Wójcik, wbrew pozorom nie są to osoby samotne, czyli tzw. single, ale żyjący w związkach, dobrze wykształceni młodzi ludzie, głównie wolnych zawodów. Coraz częściej przychodzą też sami, bez namowy ze strony żon lub partnerek.

Z jej doświadczeń wynika, że mężczyźni w odróżnieniu od kobiet ustalają własny plan walki ze zmarszczkami jeszcze przed pierwszą wizytą. Jeśli już zdecydują się na zabieg, mają to przemyślane i są w swoim postanowieniu konsekwentni. Kobiety natomiast są pełne wątpliwości, których rozwiania oczekują od lekarzy.

Liczba mężczyzn sięgających po zabiegi medycyny estetycznej w przeciągu ostatnich 15 lat wzrosła aż dwukrotnie. Tylko w 2011 r. w samych Stanach Zjednoczonych do lekarza na botoks zgłosiło się ponad 300 tysięcy panów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum