Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 25-04-2017 08:56

Polacy 50+: jak spędzają wolny czas?

Polacy w wieku powyżej 50 lat w ciągu tygodnia mają średnio 35 i pół godziny wolnego czasu, czyli ponad pięć godzin dziennie. Najchętniej spędzają je w domu, na kanapie. Lekarze - szczególnie kardiolodzy i diabetolodzy - uważają, że prowadzimy mało aktywny styl życia.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się nordic walking uprawiany już przez blisko 3 mln osób Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wynika z badania „Zdrowie i aktywność fizyczna Polaków 50+”, przeprowadzonego dla Santander Consumer Banku przez agencję marketingowo-badawczą SilverWave, deklarujemy, że w czasie wolnym czytamy książki, oglądamy filmy bądź słuchamy muzyki. Taki sposób spędzania wolnego czasu preferuje 65 proc. Polaków w wieku powyżej 50 lat - informuje Gazeta Wyborcza.

Jednak już co trzeci wybiera aktywność fizyczną. To druga najpopularniejsza forma wypoczynku wskazywana przez badanych. Ulubiona aktywność fizyczna Polaków po 50. to spacery i marsze. Lubimy też jazdę na rowerze, pracę na działce lub w ogrodzie. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się też nordic walking uprawiany już przez blisko 3 mln osób w naszym kraju.

Tylko niewielki odsetek badanych (6,5 proc.) spędza czas wolny biernie - leżąc lub śpiąc.

Więcej: www.wyborcza.pl