Pół tysiąca zgłoszeń w Dyspozytorni Medycznej w Warszawie, z czego 80 proc. to urazy

Autor: • Źródło: PAP20 grudnia 2022 11:53

Od rana odnotowano pół tysiąca zgłoszeń w dyspozytorni medycznej w Warszawie, z czego 80 procent to urazy - poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowa wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

Pół tysiąca zgłoszeń w Dyspozytorni Medycznej w Warszawie, z czego 80 proc. to urazy
Gołoledź na chodnikach w Warszawie i mnóstwo urazów oraz złamań. Fot. PAP/Kalbar
  • Śliskie chodniki i drogi sprawiły, że od rana intensywnie pracuje pogotowie
  • Od rana w Dyspozytorni Medycznej w Warszawie, obejmującej stolicę i powiaty okołowarszawskie odnotowało 500 zgłoszeń, z czego 80 proc. stanowiły urazy
  • Pomoc jest na bieżąco dysponowana do tych przypadków, które wymagają interwencji ratownictwa

Gołoledź na chodnikach, mnóstwo urazów

Rzecznik prasowa wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz poinformowała we wtorek PAP, że od rana w Dyspozytorni Medycznej w Warszawie, obejmującej stolicę i powiaty okołowarszawskie odnotowało 500 zgłoszeń, z czego 80 proc. stanowiły urazy.

Filipowicz zapewniła jednocześnie, że pomoc jest na bieżąco dysponowana do tych przypadków, które wymagają interwencji ratownictwa.

- Obecnie sytuacja trochę się ustabilizowała. Najgorzej było rano - powiedziała PAP Filipowicz.

Rzecznik Meditransu Piotr Owczarski przekazał z kolei PAP, że od rana na żadnej z 38 ośmiu stacji wyczekiwania pogotowia ratunkowego nie ma ani jednego wolnego ambulansu. "Oznacza to, że wszystkie zespoły, które są w systemie od samego rana są w trasie, czyli albo jadą do pacjentów albo są w drodze do szpitali. Sytuacja jest trudna. Żaden członek zespołu ratownictwa medycznego nie miał ani minuty przerwy" - powiedział we wtorek PAP Owczarski.

Zarząd Oczyszczania Miasta wystosował we wtorek rano apel do zarządców dróg i chodników.

- Zarządcy wyjdziecie do działań. Chodniki w Warszawie są oblodzone, to trudne warunki dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy - napisał ZOM.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum