Podpisali instruktaż wyborczy, bo "bezpodstawnie krzywdzono lekarzy"

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2010 17:13

200 lekarzy, w tym znani przedstawiciele środowiska medycznego, wystosowali apel poparcia dla kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„My, niżej podpisani: lekarze i lekarze dentyści, doktorzy i doktorzy habilitowani, profesorowie akademii i uniwersytetów medycznych oraz instytutów naukowo-badawczych, którzy codziennie pomagamy chorym, ratując często ich życie, apelujemy o poparcie kandydatury Marszałka Bronisława Komorowskiego w zbliżających się wyborach prezydenckich. Apel ten kierujemy do wszystkich obywateli, a szczególnie do naszych pacjentów, którzy codziennie okazują nam pełne zaufanie” – napisali lekarze w przesłanym portalowi rynekzdrowia.pl apelu.

Lekarze podają, że są za „prezydenturą przyjazną wszystkim, pozbawioną wrogości do przeciwników politycznych, nastawioną na rozwój Polski”.

Jak piszą nie chcą powrotu do koncepcji państwa, w którym „bezpodstawnie krzywdzono obywateli naszego kraju, w tym także naszych kolegów lekarzy”.

Pod apelem podpisali się m.in. prof. Juliusz Jakubaszko, prof. Wiesław Jędrzejczak, prof. Wojciech Rowiński, prof. Marian Zembala, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, prof. Cezary Szczylik, prof. Witold Zatoński, prof. Waleria Hryniewicz i prof. Alicja Chybicka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum