Podlaskie: spotkanie choinkowe podopiecznych hospicjum dla dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2017 18:27

Około 150 osób - pacjentów, rodzin, lekarzy i wolontariuszy - wzięło w niedzielę udział w Białymstoku w zabawie choinkowej, zorganizowanej przez Fundację "Pomóż Im" i prowadzone przez nią Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

W dorocznym spotkaniu wzięli udział podopieczni hospicjum, ich rodzeństwo, dzieci wypisane spod opieki hospicyjnej, w trakcie leczenia i po chorobie onkologicznej, dzieci z grupy wsparcia w żałobie oraz dzieci wolontariuszy. Przyjechały wraz z rodzinami z całego województwa podlaskiego.

Jak powiedział prezes Fundacji "Pomóż Im" Arnold Sobolewski, dzięki takim wydarzeniom jak choinka, Fundacja chce integrować całe środowisko rodzin skupionych wokół niej. - Dla dzieci to jedna z nielicznych okazji aby wyjść z domu i wesoło spędzić czas w towarzystwie i pod opieką wolontariuszy oraz animatorów - dodał.

Przypomniał, że dla rodziców i opiekunów to szansa na spotkanie i rozmowę z innymi dorosłymi, zmagającymi się na co dzień z podobnymi problemami.

Impreza odbyła się w białostockich Spodkach, a główną atrakcją byli bohaterowie sagi "Star Wars". Nie zabrakło - jak informują organizatorzy - imperialnych szturmowców, rebelianckiej braci, a na choinkę przybył też sam Darth Vader. W bohaterów wcielili się członkowie grup rekonstrukcyjnych: Eagle Base oraz Polish Garrison.

Zorganizowano się tańce, konkursy oraz wizyta św. Mikołaja. Z maluchami spotkał się też robot Photon - skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej robot do nauki programowania.

Białostockie Hospicjum dla Dzieci nie jest placówką stacjonarną. Hospicjum tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek, specjalistów, którzy dojeżdżają do chorych dzieci przebywających w swych domach. Często to dzieci nieuleczalnie chore, którym lekarze pomagają poprawić komfort życia.

Pod opieką fundacji przebywa stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu. Dzięki specjalistycznej opiece w domach, nie muszą przebywać w szpitalach. Hospicjum prowadzi Fundacja "Pomóż Im" - jedna z placówek, na którą mieszkańcy regionu chętnie przeznaczają 1 proc. odpisu od podatku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum