Podlaskie: dzięki fundacji dzieci chore na raka wypoczną w Zakopanem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2017 12:46

Ponad 30 osób - pacjentów, ich rodzeństwa, lekarzy i wolontariuszy wyjechało w piątek rano (27 stycznia) na wypoczynek do Zakopanego. Wyjazd organizuje białostocka fundacja "Pomóż Im", a biorą w nim udział dzieci po zakończeniu lub w trakcie leczenia choroby nowotworowej.

Podlaskie: dzięki fundacji dzieci chore na raka wypoczną w Zakopanem
Fot. PTWP

W Zakopanem dzieci spędzą tydzień. Czekają na nich przede wszystkim wycieczki górskie, przewidziano też zajęcia muzyczne, plastyczne i gry zespołowe.

Jak powiedział prezes fundacji Arnold Sobolewski, co szczególnie istotne, tego typu wyjazdy łączą w sobie najważniejsze cele organizacji: pomoc podopiecznym i promocję zdrowia. Dodał, że turnusy to także rehabilitacja przez sport, kontakty z rówieśnikami i dobrą zabawę. Dzięki takim wyjazdom - przekonywał - w dzieciach rośnie poczucie pewności siebie, mają bowiem szansę uwierzyć, że mimo choroby w niczym nie ustępują swoim zdrowym rówieśnikom.

Prezes zwrócił uwagę, że ważną rolę w rehabilitacji odgrywa zdrowe rodzeństwo.

- Pozwala maluchom choć na kilka chwil zapomnieć o codziennych troskach, bólu i problemach, a także pomaga w przełamywaniu barier utrudniających powrót lub rozpoczęcie funkcjonowania w gronie zdrowych rówieśników - dodał.

Turnusy wypoczynkowo-rehabilitacyjne fundacja "Pomóż Im" od kilku lat organizuje dwa razy w roku, zimą i latem. Wyjazdy są finansowane m.in. z wpłat z tytułu 1 proc.

Fundacja "Pomóż Im" działa od 2007 roku, prowadzi Białostockie Hospicjum Dla Dzieci. Oprócz wyjazdów finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remonty pokoi w ich domach w ramach akcji "Bajkowe pokoje" czy malowanie ścian w pomieszczeniach kliniki onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum