×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podlaskie: Książnica Podlaska, BCO i NFZ wspólnie zachęcają do badań profilaktycznych

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia17 października 2017 12:01

Książnica Podlaska, BCO i Podlaski OW NFZ przygotowały wspólną akcję, w której w nietypowy sposób zachęcają do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych - cytologii, mammografii, badań prenatalnych oraz do programów profilaktyki chorób układu krążenia, chorób odtytoniowych oraz gruźlicy.

Podlaskie: Książnica Podlaska, BCO i NFZ wspólnie zachęcają do badań profilaktycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach akcji wszyscy czytelnicy Książnicy otrzymają zakładki z napisem: "Nie bądź jak Scarlett! Pomyśl o tym dzisiaj! Badaj się regularnie i... czytaj na zdrowie!". Stanowi to nawiązanie do głównej bohaterki bestsellera Margaret Mitchell "Przeminęło z wiatrem", która wszystkie przeciwności losu kwitowała jednym zdaniem: pomyślę o tym jutro - informuje Kurier Poranny.

Specjaliści przekonują, że w przypadku zdrowia nie warto iść w jej ślady. Jak wskazuje onkolog dr Piotr Skalij, każdego roku są wprawdzie rejestrowane nowe leki, które poprawiają rokowania chorych na nowotwory, ale nadal w większości przypadków choroba zaawansowana jest chorobą śmiertelną. Dlatego warto zrobić wszystko, aby wykryć ją w jak najwcześniejszym stadium.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze