Podlaskie: II edycja nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2011 10:01

W połowie kwietnia kapituła Nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego spośród grona dziewięciorga wyróżnionych lekarzy wskaże laureata Nagrody 2011.

Podlaskie: II edycja nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego
Nagroda upamiętnia osobę i postawę dr. Krzysztofa Kanigowskiego, chirurga, którego życie zawodowe było związane z Wojewódzkim Szpitalem im. J. Śniadeckiego w Białymstoku, gdzie pełnił funkcję ordynatora oddziału chirurgii.

Przyznawana jest lekarzom z Podlasia, realizującym w praktyce postawy, które reprezentował patron nagrody, m.in.: aktywność i odpowiedzialność, wykraczające poza formalne obowiązki wynikające z zatrudnienia i funkcji zawodowej oraz życzliwe relacje z pacjentami.

Wyróżnieni nominowani do Nagrody w 2011 r. to:  Hanna Bachórzewska-Gajewska, Jacek Brajczewski, Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, Krzysztof Hermanowicz, Katarzyna Koronkiewicz, Leszek Kozłowski, Zbigniew Mazurkiewicz, Barbara Południewska, Henryk Usowicz.

Pierwszą laureatką Nagrody została Elżbieta Solarz, onkolog dziecięcy.

Nazwisko laureata drugiej edycji zostanie ogłoszone podczas uroczystości wręczenia nagrody, która odbędzie się w dniu 16 kwietnia br. w Galerii Arsenał w Białymstoku.

Więcej: www.doktorkanigowski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum