Podkarpackie: żołnierze WOT po raz kolejny oddawali krew

Autor: Agnieszka Pipała - PAP/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2017 21:14

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego w niedzielę po raz kolejny oddawali krew. Tym razem była to głównie krew grup Rh minus, której zapotrzebowanie zgłosiło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Tym razem potrzebna była głównie krew grup Rh minus Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Oddawanie krwi odbyło się już po raz trzeci w ramach akcji "Terytorialsi mają pomoc we krwi". Tym razem akcja miała miejsce w Leżajsku, w tamtejszym oddziale terenowym Centrum Krwiodawstwa. Krew oddało honorowo 26 żołnierzy 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska, wchodzącego w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Rzecznik prasowy brygady por. Witold Sura poinformował PAP, że niektórzy z żołnierzy po raz pierwszy oddawali honorowo krew, a część z nich dotychczas nie znała swojej grupy krwi.

Dodał, że dzięki akcji do rezerw rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa trafiło ponad 10 litrów krwi. Łącznie żołnierze brygady już zebrali ponad 116 litrów krwi. Por. Sura zapowiedział, że zbiórka krwi na terenie Podkarpacia będzie się odbywać cyklicznie.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum