Podkarpackie: upał męczy pacjentów w szpitalach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2019 10:29

Upały są dla pacjentów przebywających w podkarpackich szpitalach wielką uciążliwością. Klimatyzacja - jest, ale nie na salach chorych. Co zatem pozostaje?

Podkarpackie: upał męczy pacjentów w szpitalach
Na salach chorych nie ma co liczyć na klimatyzację Fot. Archiwum

W Szpitalu Miejskim w Rzeszowie w pełni klimatyzowane są sale na bloku operacyjnym i sala do cięć cesarskich. Klimatyzacja jest także na oddziale intensywnej terapii i salach intensywnego nadzoru kardiologicznego - informuje Gazeta Wyborcza.

W rzeszowskim Szpitalu MSWiA klimatyzacja jest zamontowana na bloku operacyjnym, OIT, izbie przyjęć, salach nadzoru kardiologicznego, sali badań USG i salach zabiegowych.

Z kolei, jak informuje Aneta Dyka-Urbańska, rzeczniczka Szpitala Powiatowego w Mielcu, w tej placówce klimatyzowany jest blok operacyjny, OIT, punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych, ale także wszystkie sale intensywnego nadzoru na oddziałach. Na salach chorych zamontowane są rolety, pracują także wiatraki.

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie klimatyzacja jest na wszystkich salach operacyjnych i zabiegowych. Dyrektor Marek Wiatr zaznacza, że pacjenci mocno odczuwają upały, bo rolety i wiatraki nie wystarczają. Najgorzej jest w poradniach, gdzie nie ma klimatyzacji i gdzie zawsze przebywa wiele osób.

Więcej: rzeszow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum