Podkarpackie szpitale: posługa duszpasterska dla pacjentów różnych wyznań nie stanowi problemu

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2014 20:15

Z reporterskiej sondy Gazety Wyborczej wynika, że w podkarpackich szpitalach pacjenci innego wyznania niż rzymskokatolickie nie powinni mieć kłopotu z dostępem do duchownych.

Podkarpackie szpitale: posługa duszpasterska dla pacjentów różnych wyznań nie stanowi problemu

Andrzej Wysocki, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-technicznych Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zapewnia, że jeśli byłaby taka potrzeba, duchowny innego wyznania zostałby poproszony o wizytę w lecznicy. Witold Wiśniewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie także zapewnia, że szpital sprowadziłby kapłana, o jakiego prosi pacjent - informuje Gazeta Wyborcza. 

Podobną deklarację złożył Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych specjalistycznego szpitala Pro-Famila w Rzeszowie, a Małgorzata Przysada, dyrektor medyczny Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie poinformowała, że wykaz duchownych i kościołów z adresami i numerami telefonów jest dostępny na każdym oddziale szpitala.

Jednocześnie wszyscy z pytanych przez Gazetę dyrektorów szpitali podkreślili, że nie spotkali się jeszcze z sytuacją, aby pacjent prosił o duchownego innego wyznania niż rzymskokatolickie.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum