Podkarpackie: na WOŚP m.in. rejestracja dawców szpiku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2015 14:25

Kawalkada pojazdów wszelakich, przejazd samochodów rajdowych z pokazem driftingu, kąpiele członków Klubu Morsów czy rejestracja dawców szpiku kostnego - to niektóre z atrakcji towarzyszących 23. Finałowi WOŚP na Podkarpaciu.

Podkarpackie: na WOŚP m.in. rejestracja dawców szpiku

W Rzeszowie w niedzielę (11 stycznia) podczas orkiestrowego finału członkowie Rzeszowskiego Klubu Morsów będą - jak sami mówią - "morsować się" na Rynku w Rzeszowie. Specjalnie dla nich zostanie tam ustawiony i napełniony wodą przez straż pożarną basen.

Na rzeszowskim rynku w czasie finału WOŚP odbędzie się jeszcze m.in. pokaz musztry XXI Brygady Strzelców Podhalańskich, prezentacje służb mundurowych, a także koncerty muzyczne. Gwiazdą będzie zespół Brathanki.

W Przecławiu finał wystartuje 11 minut przed oficjalnym finałem WOŚP, czyli o godz. 16.49. Jak poinformowała PAP szefowa tamtejszego sztabu Orkiestry Elżbieta Augustyn-Gruszka w tym czasie przez miasto przejadą samochody rajdowe. Przy sprzyjającej pogodzie kierowcy zaprezentują drift (technika jazdy z kontrolowanym poślizgiem).

Później w programie niedzielnego finału WOŚP w Przecławiu przewidziano występy uczestników programów telewizyjnych typu talent show. Będzie można m.in. posłuchać popisów wokalnych, obejrzeć pokazy żonglerki piłkami (freestyle football), a także zobaczyć pokazy trialu rowerowego.

Natomiast chętni, którzy chcieliby zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego będą mogli zrobić to w czasie finału Orkiestry w podrzeszowskim Tyczynie. Rejestracja odbywać się będzie w czasie koncertów muzycznych, między godziną 14 a 18.

Według tamtejszego sztabu orkiestrowego jest to prawdopodobnie jedyna na Podkarpaciu tego typu akcja w ramach WOŚP.

W Stalowej Woli Orkiestra gra już od grudnia; są to głównie imprezy artystyczne, sportowe w szkołach, a kumulacja atrakcji nastąpi w weekend. I tak np. w piątek będzie można pośpiewać na orkiestrowym karaoke, a na jednej z najstarszych imprez towarzyszącym finałom WOŚP w Stalowej Woli, czyli na "HIP-HOP Orkiestrze" wystąpi wschodząca gwiazda rapu - Z.B.U.K.U.

W ramach finału WOŚP w Stalowej Woli odbędą się też liczne imprezy sportowe, m.in. turniej halowej piłki nożnej, zawody pływackie, maraton w tańczeniu zumby, czy po raz pierwszy organizowane w tym mieście bieg i marsz Nordic Walking "Policz się z cukrzycą". Będzie można także skorzystać z nauki pierwszej pomocy i innych czynności związanych z ratownictwem.

Atrakcją będzie przejazd ulicami miasta kawalkady pojazdów wszelakich, a grający w bilard będą mogli zmierzyć się z rywalami i pokazać swoje umiejętności w turnieju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum