×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podkarpackie: lekarka o sobie - byłam, jestem i będę rasistką

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia05 stycznia 2018 09:14Aktualizacja: 05 stycznia 2018 09:15

Na koncie na Facebooku należącym do lekarki SOR-u pracującej w szpitalach w Rzeszowie i Przemyślu, a podpisującej się Alina Grunwald, regularnie pojawiały się posty wymierzone w obcokrajowców. Ujawnił to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Podkarpackie: lekarka o sobie - byłam, jestem i będę rasistką
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kobieta pracuje jako internistka na SOR-ze w dwóch szpitalach: Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie oraz Szpitalu Wojewódzkim im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Do tego ostatniego regularnie trafiają osoby z przemyskiego ośrodka dla uchodźców - informuje Gazeta Wyborcza.

W najnowszym wpisie z 2 stycznia lekarka deklaruje: „Byłam, jestem i będę rasistką”. Po tym, jak sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, wpis został natychmiast skasowany.

Jak komentuje Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, po dwukrotnej weryfikacji wpisów nie mógł uwierzyć w to, co czytał. Jego zdaniem to przerażające, żeby lekarka w ten sposób wypowiadała się publicznie, przyznawała się do rasizmu. Ośrodek wysłał już pisma do przełożonych internistki. Trafiły one także do Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie i rzecznika praw pacjenta.

W czwartek (4 stycznia) posty na profilu Aliny Grunwald przestały być widoczne.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze