Podkarpackie: Krosno promuje wolontariat

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2011 17:01

Samorząd Krosna ogłosił konkurs, który ma promować ideę wolontariatu. Kandydatów mogę zgłaszać zarówno instytucje organizujące pracę wolontariuszy, jak i osoby korzystające z ich pomocy.

- Prezydent miasta ogłosił konkurs, którego celem jest przede wszystkim promowanie idei wolontariatu, działalności na rzecz społeczeństwa. Chcemy także pokazać, że nie brakuje osób, które z dobrego serca, pomagają drugiemu człowiekowi - powiedziała rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Krośnie Joanna Sowa.

- Kolejnym istotnym celem jest nadzieja, iż dzięki promocji wolontariatu wzrośnie w naszym mieście aktywność wolontariuszy na rzecz osób indywidualnych i organizacji - dodaje Joanna Sowa.

Zaznacza, że każdy mieszkaniec Krosna może zgłaszać osoby, które mu pomogły.

- Wystarczy wypełnić i przesłać formularz zamieszczony m.in. na stronie internetowej Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Wyboru laureatów dokona komisja konkursu, którą tworzyć będą pracownicy urzędu miasta i przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się wolontariatem - poinformowała Sowa.

Wszyscy nominowani zostaną zaproszeni na Krośnieński Dzień Wolontariusza, który odbędzie się 5 grudnia 2011 r. Podczas uroczystości zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: KROSNOludzki Wolontariusz Roku-młodzież szkolna, KROSNOludzki Wolontariusz Roku-osoba dorosła, Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza i Szkolny Klub Wolontariusza.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum