Podkarpacie: najlepsi w profilaktyce wśród 60 tys. startujących w konkursie

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia • • 28 września 2009 10:51

Uczniowie z Krościenka Wyżnego najlepsi w profilaktyce. 1,5 tys. zł na zakup pomocy naukowych dostanie Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym, która zajęła I miejsce w konkursie "Owoce, warzywa i soki są na 5

W ogólnopolskich zmaganiach wzięło udział 60 tys. uczniów podstawówek. Nagrodzono 14 szkół. Patronat nad konkursem sprawowały Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem było propagowanie zdrowego odżywiania się zarówno wśród dzieci, jak też rodziców i nauczycieli - podają Nowiny24.

– Staramy się aby nasi uczniowie na co dzień jedli pięć porcji owoców i warzyw -  tłumaczy Marta Such, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym. – W szkolnym sklepiku ich nie brakuje, są w nim także soki.

Jury oceniając szkoły brało pod uwagę sposób propagowania idei zdrowego odżywiania, zaangażowanie w akcję nauczycieli i uczniów oraz dokumentacje z prowadzonych działań.

– Jestem przekonany, że nasz konkurs znacznie przyczynił się do zwiększenia świadomości, jak istotne w życiu młodego człowieka jest regularne jedzenie owoców i warzyw – podkreśla Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark, która wspólnie z Instytutem Żywności i Żywienia zorganizowała konkurs.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum