Poczta Polska dostarczy gospodarstwom domowym 15 mln ulotek dot. koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2020 11:25

15 mln ulotek dot. koronawirusa dostarczy Poczta Polska do gospodarstw domowych w kraju - poinformowała w piątek (6 marca) spółka. Bezpłatne ulotki to element rządowej akcji informacyjnej dotyczącej postępowania w przypadku zetknięcia z wirusem.

Bezpłatne ulotki to element rządowej akcji informacyjnej dotyczącej postępowania w przypadku zetknięcia z wirusem. Fot. Poczta Polska/Fb

Jak poinformowała Poczta Polska, ulotki trafią do skrzynek pocztowych w przyszłym tygodniu. Będą one zawierały informacje dotyczące zarówno postępowania w przypadku zetknięcia z chorobą, jak też pierwszych objawów, które mogą sugerować, że ktoś jest zarażony.

"Poczta Polska aktywnie włączyła się w rządowe działania związane z informowaniem Polaków o koronawirusie. Wiele razy sprawdziliśmy się jako partner państwa w realizacji kluczowych dla społeczeństwa programów i działań. Posiadamy największą w kraju infrastrukturę, dzięki której docieramy do wszystkich gospodarstw domowych, zlokalizowanych nawet w najdalszych zakątach naszego państwa. Jako jedyna instytucja w Polsce możemy zapewnić sprawną i szybką dystrybucję rządowych ulotek dotyczących koronawirusa" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Dodatkowo 5 mln ulotek będzie rozdawanych klientom. We wszystkich placówkach zostanie również rozwieszone 15 tys. plakatów informacyjnych.

Oprócz gospodarstw domowych, ulotki będą dostępne m.in. na stacjach paliw, w oddziałach banków oraz firmach ubezpieczeniowych. W akcję informacyjną włączyły się zarówno największe spółki państwowe, jak też wiele mniejszych firm. W sumie przygotowano 25 mln ulotek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum