Po śmierci pacjenta fala hejtu na SOR. Szpital wojewódzki wydał oświadczenie i grozi pozwami

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia08 września 2022 16:00

Mężczyzna wyskoczył z okna Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oddalił się i zasłabł. Mimo reanimacji zmarł. W sieci zawrzało. Teraz lecznica wydaje oświadczenie. Zamierza bronić swojego dobrego imienia.

Po śmierci pacjenta fala hejtu na SOR. Szpital wojewódzki wydał oświadczenie i grozi pozwami
Mimo reanimacji pacjent zmarł. Na szpital wylała się fala hejtu
  • "Hejt w sieci nie jest anonimowy. Szpital Wojewódzki będzie walczył o dobre imię personelu medycznego i reagował na bezpodstawne obrażanie pracowników" brzmi oświadczenie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej
  • Lecznica odniosła się w ten sposób do wpisów w mediach społecznościowych i na stronach niektórych mediów lokalnych
  • Sprawa ma związek z przyjęciem jednefgo z pacjentów do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Fala hejtu na szpital. Wszystko przez jedną sytuację

Bielsko-Biała, 25 sierpnia około godziny 1.00. 32-letni bielszczanin wyskoczył z okna szpitalnego oddziału ratunkowego, po czym oddalił się z terenu Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Niedługo po tym zdarzeniu mężczyzna zmarł: bielszczanin został odnaleziony przez policjantów zaalarmowanych przez szpital. Tracił oddech, wezwano karetkę. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 32-latka. O fakcie poinformowały lokalne media, a sytuacja wywołała falę negatywnych komentarzy w sieci.  Lecznica właśnie wydała oświadczenie.

- W związku z falą hejtu, która pojawiła się na portalach społecznościowych, a także na stronach niektórych mediów lokalnych po publikacji artykułów dotyczących tragicznego zdarzenia, które miało miejsce o 1.00 w nocy 25 sierpnia br. informujemy, że personel medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udzielił pacjentowi kompleksowej pomocy. Mężczyzna został poddany szczegółowej diagnostyce. Wdrożono właściwe leczenie i cały czas obserwowano pacjenta, który nawet przez chwilę nie został pozostawiony bez opieki - informuje Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, który sprzeciwia się "rozpowszechnianiu kłamliwych informacji na temat funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pomawiających komentarzy, w których szkalowani są pracownicy oraz dyrekcja placówki".

- Przedstawianie kłamliwych ocen pracy personelu medycznego SOR jest krzywdzące dla naszych pracowników, dokładających 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu wszelkich starań, mających na celu zapewnienie pacjentom właściwej pomocy medycznej. Należy zwrócić uwagę, że personel medyczny SOR działa zgodnie z regulacjami prawnymi obowiązującymi w systemie ochrony zdrowia - wyjaśnia bielska lecznica. Nadmienia, że wobec wszystkich osób naruszających dobra osobiste pracowników Szpitala Wojewódzkiego oraz dobre imię tej jednostki, będzie zmuszona podjąć odpowiednie kroki prawne z postępowaniem karnym włącznie.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum