Po północy na koncie WOŚP było ponad 35,4 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2014 08:46

Podczas 22. Finału WOŚP zebrano ponad 35,4 mln zł - tyle wynosiła zadeklarowana kwota w niedzielę o północy. Ile pieniędzy wpłynęło na konto Orkiestry, wiadomo będzie w poniedziałek po południu. Ostateczny wynik zbiórki poznamy za kilkanaście tygodni.

Po północy na koncie WOŚP było ponad 35,4 mln zł
Zadeklarowana kwota 35,4 mln zł oszacowana została na podstawie meldunków ze sztabów. W poniedziałek po południu fundacja zaktualizuje te informacje. Ostateczny wynik Finału WOŚP podaje co roku na przełomie lutego i marca.

- Gdyby tylko te pieniądze miały wpłynąć na konto WOŚP, to i tak będziemy mogli zrobić bardzo wiele - powiedział szef fundacji Jurek Owsiak.

Wcześniej Lidia Niedźwiecka-Owsiak także mówiła, że zebrana suma pozwoli zrealizować plany fundacji: WOŚP zamierza kupić sprzęt dla ok. 30 dziecięcych oddziałów ratunkowych.

W ub.r. w dniu Finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła ponad 39,8 mln zł, jednak ostateczny wynik wyniósł ponad 50,6 mln zł.

Jeszcze przez kilka tygodni będą trwały aukcje charytatywne na rzecz WOŚP. Licytować można m.in. lożę VIP na Stadionie Narodowym - ta aukcja cieszy się największym powodzeniem. Nabywca będzie mógł korzystać z ośmioosobowej loży przez cały 2014 r., otrzyma bilety na kilkanaście imprez zaplanowanych na stadionie w tym roku, będzie miał również zapewniony catering VIP podczas biletowanych wydarzeń.

Jak co roku wiele atrakcji przygotowało wojsko: wylicytować można np. udział w akcji ratunkowej na Bałtyku i manewrach Marynarki Wojennej, lot ze spadochronem, wspólny czas z komandosami i pilotami F-16 oraz flagę, która powiewa nad bazą Ghazni.

Pieniądze z 22. Finału WOŚP zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z ubiegłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum