Po dopalaczach przyszedł czas na leki przeciwkaszlowe?

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2011 13:24

Lekarze i specjaliści od zwalczania uzależnień nie mają wątpliwości: restrykcyjne i zdecydowane ucięcie handlu dopalaczami przyniosło pozytywne efekty. Jednak ci, którzy zasmakowali w dopalaczach, a nie mają teraz do nich dostępu, sięgają po leki i alkohol.

Po dopalaczach przyszedł czas na leki przeciwkaszlowe?

- Szlagierem są teraz leki przeciwkaszlowe. Średnio raz w miesiącu trafia do nas dziecko po przedawkowaniu - mówi Nowej Trybunie Opolskiej dr Janusz Zaryczański, ordynator oddziału pediatrii w opolskim Publicznym Samodzielnym ZOZ - Wojewódzkie Centrum Medyczne.

Dodaje, że gimnazjaliści łykają po 40 tabletek. Niektórzy eksperymentują też z popularnymi lekami przeciwgorączkowymi, które w przypadku przedawkowania mają silne działanie toksyczne.

Nowa Trybuna Opolska informuje, że te specyfiki są bardzo tanie (jeden z nich kosztuje 5-6 zł). W dawkach leczniczych działają kojąco, blokując receptory odruchu kaszlowego. Zawierają substancje, które występują w narkotykach i w dużych ilościach działają jak opium, powodują halucynacje. Wystarczy, jak młody człowiek zażyje 10 sztuk, a już lek działa jak narkotyk.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum