Płock: w szpitalu wojewódzkim powstanie strefa rodzica

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2019 20:49

Od 6 lat, w ramach Programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom", w szpitalach w całej Polsce tworzone te wyjątkowe miejsca. W Strefach Rodzica najmłodsi pacjenci i ich rodzice mogą odpocząć od szpitalnej rutyny oraz pobawić się w bezpiecznej i specjalnie zaprojektowanej do tego celu przestrzeni.

Projekt Strefy Rodzica w płockim szpitalu; FOT. Materiały prasowe

- Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci to priorytet w działaniach społecznych naszej firmy. Od 2013 r. stworzyliśmy w polskich szpitalach 31 Stref Rodzica, a każda ze zrealizowanych przestrzeni jest inna, odpowiadająca na indywidualne potrzeby szpitala - podkreśla Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimeksie.

Ostatnia w tym roku, a za razem wyjątkowa, mikołajkowa Strefa Rodzica powstanie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. W ogólnodostępnej przestrzeni - przed oddziałem dziecięcym i poszpitalną przychodnią pediatryczną - powstanie miejsce do zabawy i spotkań z rodziną. Na ponad 50 m kw. powierzchni staną kanapy, powstanie domek na drzewie i mała czytelnia.

Prace w płockim szpitalu rozpoczną się pod koniec listopada. Otwarcie Strefy Rodzica przewidziane jest na początek grudnia tego roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum