Płock: rusza ogólnopolski projekt "Mali Wielcy Wojownicy" wspierający dzieci przewlekle chore

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 października 2019 10:53

Stowarzyszenie Instytut Doskonalenia Osobowości z Płocka (Mazowieckie) i działający w nim muzyk, gitarzysta i wokalista Ryszard Wolbach, organizują ogólnopolską akcję "Mali Wielcy Wojownicy", wspierającą dzieci z chorobami cywilizacyjnymi, zwłaszcza nowotworowymi, w ich walce o powrót do zdrowia.

Płock: rusza ogólnopolski projekt "Mali Wielcy Wojownicy" wspierający dzieci przewlekle chore
Akcja ma wspierać dzieci z chorobami cywilizacyjnymi Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwszym etapem projektu będzie sesja fotograficzna, podczas której ośmioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat, głównie z Płocka i okolic, dzięki pomocy projektantów mody, stylistów i wizażystów, zmieni się dzielnych "Małych Wielkich Wojowników" - informują organizatorzy akcji.

- Chcemy wzmocnić psychikę chorych dzieci, dać im siłę do walki z chorobą. Chcemy też mówić głośno o przyczynach ich chorób, zwrócić uwagę na zagrożenia, które niesie pędząca na oślep cywilizacja i zwyczajnie zebrać pieniądze na ich potrzeby - podkreśla Wolbach, który koordynuje przedsięwzięcie wraz z prezes płockiego Stowarzyszenia Instytut Doskonalenia Osobowości Barbarą Szafraniec.

Jak wyjaśnia, wizerunki "dzielnych, galaktycznych wojowników", które zostaną uwiecznione w trakcie zaplanowanej na 22 października w płockiej Orlen Arenie profesjonalnej sesji fotograficznej, pojawią się następnie "w artystycznej wizji rodem z krainy fantasy" na plakatach, koszulkach i w książce, która powstaje z udziałem dzieci uczestniczących w projekcie; w tej samej formule powstanie także teledysk do specjalnie napisanej piosenki.

Wolbach, znany m.in. z działalności grupy rockowej Harlem, dodaje, że ambasadorami akcji "Mali Wielcy Wojownicy" będą zarówno artyści, w tym Artur Gadowski i Roch Siemianowski, jak również wybitni sportowcy, reprezentanci Polski w piłce ręcznej - Marcin Wichary, Przemysław Krajewski, Michał Daszek i Adam Morawski.

- Pomysłodawczynią projektu jest Barbara Szafraniec. W trakcie wcześniejszych przedsięwzięć upewniliśmy się, że o trudnych tematach, zwłaszcza dotyczących dzieci, łatwiej jest opowiadać w formie bardziej artystycznej. Stąd wzięła się idea "Małych Wielkich Wojowników", którzy toczą walkę z chorobą, a także z zagrożeniami cywilizacyjnymi, które mogły stać się jej przyczyną. Planujemy, aby nasza akcja miała charakter ogólnopolski - wyjaśnił Wolbach.

- Poprzez ten projekt chcielibyśmy dotrzeć do świadomości możliwie jak największej liczby ludzi, także dorosłych, i poinformować ich o zagrożeniach, jakie dotykają nas wszystkich, a na które dzieci są najbardziej narażone - podkreślił. Jak dodał, w ramach przedsięwzięć towarzyszących akcji "Mali Wielcy Wojownicy" organizowane będą w różnych miastach Polski konferencje tematyczne m.in. z udziałem naukowców i lekarzy.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum