Płock: na oddziale pediatrycznym powstała komfortowa Strefa Rodzica

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2019 20:50

Najnowsza Strefa Rodzica powstała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Przy oddziale pediatrycznym na przeszło 50 m kw. powstała sala zabaw dla dzieci inspirowana afrykańską sawanną.

Płock: na oddziale pediatrycznym powstała komfortowa Strefa Rodzica
32. Strefa Rodzica, jaka powstała w płockim szpitalu jest insprowana afrykańską sawanną. Fot. Materiały prasowe

Mali pacjenci mają do dyspozycji konstrukcję przypominającą domek na drzewie, miejsce do rysowania i swobodnej zabawy. Dla rodziców stworzono przytulny kącik z miękkimi fotelami i mini biblioteką.

- Płocka Strefa Rodzica znajduje się w ogólnodostępnym holu. Wychodząc poza przestrzeń samego oddziału pediatrycznego mieliśmy nieco więcej możliwości aranżacyjnych. Jest to pierwsza w historii programu Strefa, w której za zgodą szpitala, mogliśmy użyć żywych roślin. To nietypowe w placówkach medycznych, ale udało się. Dzięki temu to miejsce jeszcze bardziej przypomina dom, co dodatkowo ułatwi oderwanie się od szpitalnej rutyny - podkreśla Martyna Chmielewska, projektantka Strefy.

Miejsce do zabawy i odpoczynku, to nie tylko część wsparcia, jakie otrzymał szpital w ramach Programu.

- Dodatkowo firma Budimex zdecydowała się na wyposażenie poczekalni poszpitalnej poradni pediatrycznej oraz izby przyjęć w miękkie siedziska, stoliki dla dzieci i tablice do rysowania. Jesteśmy wdzięczni za tak ogromne wsparcie. Ze Strefy Rodzica i komfortowych poczekalni korzystać będzie kilka tysięcy dzieci rocznie. Tak komfortowe warunki nie tylko pomogą zminimalizować niedogodności związane z pobytem w szpitalu, lecz także zmniejszyć stres pojawiający się podczas wizyt i badań kontrolnych - powiedział Marek Budny p.o. zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

 Otwarcie 32. Strefy Rodzica odbyło się 4 grudnia. Tego dnia świętowano nie tylko oddanie przestrzeni, lecz także przyjęto wyjątkowych gości. Małych pacjentów odwiedził Darek Wardziak - Ambasador Programu oraz Święty Mikołaj, który rozdał prezenty dzieciom przebywającym na oddziale.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum