Plebiscyt internautów, czyli gdy Ewa Kopacz jednak opuści gabinet na Miodowej...

Autor: WOK, BE/Rynek Zdrowia • • 13 grudnia 2008 09:00

Czy nazwisko obecnej szefowej resortu zdrowia pojawi się na liście wyborczej do Parlamentu Europejskiego? Politycy PO i sama Ewa Kopacz zaprzeczają. Jeśli jednak pani minister wybierze Brukselę, to kto powinien zastąpić ją na Miodowej? Zapraszamy użytkowników portalu rynekzdrowia.pl do zgłaszania kandydatur wraz z uzasadnieniami.

Kilka dni temu dziennik Polska cytował przewodniczącego klubu poselskiego PO, Zbigniewa Chlebowskiego, który miał potwierdzić, iż Ewa Kopacz z Warszawy być może przeniesie się do Brukseli. Poseł zaprzeczył i zagroził gazecie procesem.

Nadal wydaje się, że wiosna 2009 to wielce prawdopodobny termin rekonstrukcji rządu. A to dlatego, że ewentualni byli ministrowie mogą zostać europarlamentarzystami, o ile – rzecz jasna – naród ich wybierze.

 Eurowybory mają być przeprowadzone w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej w terminie od 4 do 7 czerwca przyszłego roku. O mandaty (z puli 51 przypadających dla Polski) mogą powalczyć także obecni ministrowie, których Donald Tusk postanowi wymienić na lepszych.

Czy w gronie wymienionych znajdzie się także Ewa Kopacz?

 Na razie żaden z liderów Platformy Obywatelskiej tego oficjalnie nie potwierdza. Sama zainteresowana komentowała żartobliwie doniesienia na temat swojej „abdykacji”: – Mnie trudniej zabić niż kota...

Na nic dementi

- Pani minister czuje się zmęczona i wypalona. Sama powiedziała, że chce odejść do Parlamentu Europejskiego - miał oświadczyć dziennikowi Polska Zbigniew Chlebowski.

- Te doniesienia są kompletnie zaskakujące - powiedziała Ewa Kopacz odnosząc się do informacji opublikowanej 5 grudnia przez Polskę.

Sam Zbigniew Chlebowski w radiowej Trójce zdementował informację dziennika, jakoby miał potwierdzić odejście Kopacz z rządu: - To bzdury. Uważam, że Ewa Kopacz jest jednym z najlepszych ministrów w tym rządzie.

Mimo dementi Ewy Kopacz i Zbigniewa Chlebowskiego, dziennik Polska twardo obstaje przy swoim: minister zdrowia Ewa Kopacz pożegna się wkrótce z gabinetem Donalda Tuska.

Jeśli zmiana, to na kogo?

- Premier nie lubi, gdy ktoś z jego partii próbuje mu dymisjonować ministra. Do wiosny, czyli do czasu, gdy Ewa Kopacz pozostanie szefową resortu, podawanie informacji o jej odejściu jest zakazane - mówi gazecie anonimowo jeden z posłów PO.

Odejściu Kopacz nie zaprzecza natomiast wicepremier Grzegorz Schetyna, który przyznał, że informacja o tym krąży po sejmowych korytarzach. 

Jakub Szulc, wiceminister zdrowia, oraz Jerzy Miller, były prezes NFZ, a obecnie wojewoda małopolski - to dwie najczęściej wymieniane osoby na politycznej giełdzie następców szefowej resortu zdrowia Ewy Kopacz – informuje dziennik.

A kogo na Miodowej widzieliby - w przypadku odejścia minister Kopacz – użytkownicy portalu rynekzdrowia.pl? Zapraszamy do „głosowania”. Wystarczy skorzystać z funkcji „dodaj komentarz”.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum