Plaga upałów - są tragedie dzieci

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2014 08:59

Policja z Rybnika (woj. śląskie) bada przyczyny śmierci 3-letniej dziewczynki, która przez kilka godzin w upale przebywała w zamkniętym samochodzie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynkę zostawił w samochodzie ojciec. Prawdopodobnie miał rano zawieźć dziecko do przedszkola, ale o nim zapomniał i pojechał do pracy. Kiedy przyszedł po ośmiu godzinach i zobaczył córkę w aucie, próbował ją reanimować.

Przyczyny śmierci dziewczynki ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Z kolei w Białymstoku przechodnie zauważyli dziecko zamknięte w samochodzie. Została wezwana policja. Dziecko było w złym stanie i zaczynało omdlewać. Funkcjonariusze szybko wybili szybę w samochodzie i wyjęli chłopca na zewnątrz. Na miejsce przyjechało pogotowie, żeby udzielić pomocy wyczerpanemu ośmiolatkowi. W tym przypadku ośmiolatka szybko udało się przywrócić do formy.

Przypominamy, by w czasie upałów rodzice nie zostawiali swoich dzieci w zamkniętych samochodach. Podczas upałów można w nich stracić przytomność, może dojść do obrzęku mózgu i śmierci. To samo dotyczy zamykania w nagrzanym aucie zwierząt.

Więcej: http://www.pomorska.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum