Pizza ze zniżką: oferta ważna wyłącznie w dostawie do... stołecznego szpitala

Autor: Gazeta/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 09:45

W Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznm przy ul. Banacha w Warszawie pacjenci dożywiają się zamawiając pizzę przez telefon. Ulotki, które zachęcają chorych i personel do jej kupowania, kusza 40-procentową zniżką - wyłącznie dla szpitala.

Pizza ze zniżką: oferta ważna wyłącznie w dostawie do... stołecznego szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dostawcy pozaszpitalnego menu zapewniają, że mogą dowieźć pizzę wszędzie, nawet na OIOM, jednak nie zawsze mogą wejść na oddział. Czasami dostawca czeka, aż ktoś otworzy drzwi, albo wyjdzie poza oddział i odbierze pakunek. W ich ocenie zamówień jest sporo.

Jak zapewniają, klient zamawia pizzę na własną odpowiedzialność. Lekarze i pielęgniarki nie udzielają na nią zgody, wręcz przeciwnie. Kiedy ktoś z białego personelu zobaczy pizzę u chorego, ten może mieć problemy.

Nie ma się co dziwić, że pacjenci chętnie kupują pizzę, pisze gazeta, skoro w szpitalnym menu królują klopsiki, drób, raz w tygodniu ryby. Z badań, które w ramach akcji "Nie daj się zjeść chorobie" w 2008 roku przeprowadziła firma PBS DGA wynika, że na szpitalnym menu traci na wadze aż 70 proc. pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze