Pierwszy przypadek koronawirusa w Słowenii, a w Hiszpanii druga śmiertelna ofiara

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 08:00

Ministerstwo zdrowia Słowenii poinformowało w środę (4 marca) wieczorem na swej stronie internetowej o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w tym kraju.

Zmarłym jest 82-letni mieszkaniec Kraju Basków, na północy Hiszpanii. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pacjent przyjechał do Słowenii z Maroka, podróżując przez Włochy. Obecnie przebywa w szpitalu w Lublanie - podała słoweńska agencja prasowa STA. W Słowenii przeprowadzono dotychczas 352 testy na obecność śmiertelnie niebezpiecznego koronawirusa Covid-19.

Natomiast ministerstwo zdrowia Hiszpanii potwierdziło w środę (4 marca) wieczorem zgon drugiej osoby z powodu koronawirusa w tym kraju. Zmarłym jest 82-letni mieszkaniec Kraju Basków, na północy Hiszpanii.

Z informacji resortu wynika, że zmarły w szpitalu w Bilbao pacjent miał poza koronawirusem też inną chroniczną chorobę. Na oddział intensywnej terapii został przyjęty w lutym z objawami ostrego zapalenia płuc.

We wtorek wieczorem ministerstwo zdrowia poinformowało, że pierwszą śmiertelną ofiarą Covid-19 był 69-letni mieszkaniec prowincji Walencja. Mężczyzna zmarł 13 lutego w szpitalu, do którego został przyjęty z domniemanym zapaleniem płuc. Kilka dni wcześniej wrócił z wycieczki do Nepalu.

W środę rano w Walencji rozpoczęto badanie historii choroby i próbek pobranych z ciał dwóch innych osób zmarłych w lutym w tym mieście. Istnieje podejrzenie, że zgon nastąpił w rezultacie koronawirusa.

Władze medyczne Hiszpanii szacują, że w środę wieczorem liczba osób zakażonych Covid-19 przekroczyła w tym kraju 220.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum