Pierwsze partie szczepionki na Covid-19 dla krajów UE już w drodze

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2020 09:00

Pierwsze partie szczepionki na Covid-19 wyprodukowane przez Pfizera-BioNTech, przeznaczone dla krajów UE opuściły w środę zakłady Pfizera w belgijskiej miejscowości Puurs. Pojazdom transportującym szczepionki towarzyszyła obstawa policji - poinformowała agencja AFP.

Pierwsze partie szczepionki na Covid-19 dla krajów UE już w drodze
Przedstawiciele Pfizera odmówili ujawnienia do jakich krajów trafi pierwsza dostawa. Według AFP jedna z furgonetek miała polskie tablice rejestracyjne. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Według agencji szczepionki przewożą trzy samochody dostawcze-chłodnie, którym towarzyszy silna eskorta policji. Do samochodów nie dopuszczono dziennikarzy.

Pierwsze dostawy szczepionki opuściły już zakłady w Puurs na początku grudnia z przeznaczeniem dla Wielkiej Brytanii, po tym jak władze brytyjskie wydały zgodę na jej stosowanie.

Przedstawiciele Pfizera odmówili ujawnienia do jakich krajów trafi pierwsza dostawa. Według AFP jedna z furgonetek miała polskie tablice rejestracyjne.

Komisja Europejska wydała w poniedziałek zgodę na dystrybucję w krajach UE szczepionki Pfizera-BioNTech. Kilka godzin wcześniej "Zielone światło" dla tej szczepionki dała Europejska Agencja Leków(EMA).

Pierwsze szczepienia mają rozpocząć się między 27 i 29 grudnia jednocześnie we wszystkich krajach UE. Akcja szczepień ma ruszyć na pełną skalę w styczniu i ma trwać przez cały rok 2021.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum