×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pierwsze dzieci urodzone w Polsce w 2022 roku. Witamy Leosia i Piotrusia!

Autor: oprac. WOK • Źródło: Rynek Zdrowia01 stycznia 2022 15:41Aktualizacja: 02 stycznia 2022 19:28

Leoś przyszedł na świat 1 stycznia 2022 roku o godzinie 0:01 w Centrum Zdrowia w Mikołowie. To jedno z pierwszych dzieci urodzonych w 2022 roku u w Polsce, a na pewno pierwsze w woj. śląskim.

Pierwsze dzieci urodzone w Polsce w 2022 roku. Witamy Leosia i Piotrusia!
Tuż po północy 1 stycznia przyszły na świat pierwsze dzieci w 2022 r. w Polsce (zdjęcie ilustracyjne) FOT. PTWP

"Życzymy, byś z takim szczęściem przeszedł przez całe życie! "

Leoś urodził się w Centrum Zdrowia w Mikołowie 1 stycznia 2022 roku minutę po północy i ważył 4270 g - informuje Dziennik Zachodni. To jedno z pierwszych dzieci urodzonych w 2022 roku u w Polsce, a na pewno pierwsze w woj. śląskim.

- Rodzicom Darii i Andrzejowi życzymy zdrowia i powodzenia. Oby wychowanie Leosia było czasem wszelkich sukcesów i radości. A dla Ciebie nasz Nowy Roczku życzymy, byś z takim szczęściem przeszedł przez całe życie! - napisali lekarze z Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Wśród dzieci, które urodziły 1 stycznia 2022 r. tuż po północy  jest też Piotruś, który przyszedł na świat o godz. 0:02 w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

"Zaskoczył rodziców, bo czekali na niego dopiero 7 stycznia"

- Waga noworodka to 3 540 kg, wzrost - 52 cm. Tyle szczęścia! Zaskoczył rodziców, bo czekali na niego dopiero 7 stycznia. Jest to drugie dziecko w rodzinie - informuje na szpital. - W domu na braciszka czeka prawie czteroletnia Zosia - cieszy się mama Klaudia.

Noworoczna noc okazała się pracowita dla położnych w "Żeromskiego". - Przed dziewiątą rano 1 stycznia powitały aż czworo maluszków! Na razie dane statystyczne są takie: trzech chłopców i jedna dziewczynka. Na pewno na tym nie koniec, bo wszystkie sale porodowe o godz. 13 były zajęte - podaje Anna Górska ze w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

- Klaudia Miazga otrzymała prezenty od prezydenta Miasta Krakowa. Z powodu pandemii wręczały je nasze Panie Położne. Ponadto noworoczne noworodki otrzymają wyprawki z urzędu miasta - informuje szpital.

Czytaj też:

Powrót pielęgniarek do szkół policealnych? "Jako samorząd mówimy tym pomysłom: absolutnie nie"

Subiektywny przegląd wydarzeń 2021 roku w ochronie zdrowia. Decyzje, projekty, ustawy, obietnice i protesty

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum