×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pielęgniarki z Katowic tańczą i śpiewają na Facebooku: "nie okłamuj nas"

Autor: pwx/Rynek Zdrowia24 maja 2020 08:02

Założony ad hoc kwartet pielęgniarek z MED Holdingu Szpital Specjalistyczny im. E. Michałowskiego w Katowicach w niecodzienny sposób, tańcząc i śpiewając na Facebooku, włączył się w akcję #NieKłamMedyka.

Pielęgniarki z Katowic tańczą i śpiewają na Facebooku: "nie okłamuj nas"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pielęgniarki z katowickiego szpitala na nagraniu opublikowanym na Facebooku tańczą i śpiewają w kombinezonach chroniących przed zakażeniem koronawirusem.

"Troszczymy się o Was, zadbajcie też, prosimy, o nas! Znacie BELLA CIAO z La Casa de Papel? To poznajcie naszą wersję tej ludowej włoskiej melodii znanej z hiszpańskiego serialu" - napisały pod filmikiem zamieszczonym w mediach społecznościowych.

W piosence pielęgniarki apelują do pacjentów, by nie kłamali i  informowali o złym samopoczuciu, i gorączce charakterystycznych dla objawów zakażenia koronawirusem. Proszą, aby pamiętali nie tylko o sobie, ale i o bezpieczeństwie pracy personelu medycznego.

Szpital również zaapelował w tej sprawie do pacjentów. Placówka zauważa, że co jakiś czas pojawiają się pacjenci szukający pomocy w swojej podstawowej chorobie, ale występują u nich także niepokojące objawy, do których należą między innymi kaszel, duszności, czy temperatura. Mimo licznych zabezpieczeń oraz ostrożności zespołu medycznego, gdy dochodzi do takich sytuacji szpital każdorazowo musi wdrożyć procedury wywołujące niepokój zarówno wśród lekarzy oraz pielęgniarek, jak i innych osób korzystających z usług medycznych w szpitalu.

Pod filmikiem zamieszczonym na Facebooku pielęgniarki już zebrały komentarze. "Brawo dla Was i dla Waszej kreatywności, czekamy na występ także lekarzy" - czytamy w jednym z wpisów.

Link do filmiku na stronie Facebooka szpitala: www.facebook.com/MED-Holding-Szpital-Specjalistyczny

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze