×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pielęgniarka-blogerka o koronawirusie: maseczka to nie zabawka, nie kupuj jej za fortunę, nie noś w...

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Katarzyna Gubała/Rynek Zdrowia   • 28 lutego 2020 15:15

Nie noś maseczki w kieszeni, nie dotykaj jej całej powierzchni i nie używaj jednej przez cały dzień. Być może wyglądasz trochę w niej jak dr House albo Jakub Burski z Leśnej Góry, ale ta maska to nie zabawka - alarmuje Weronika Nawara, pielęgniarka, autorka popularnego bloga ''W czepku urodzona''.

Pielęgniarka-blogerka o koronawirusie: maseczka to nie zabawka, nie kupuj jej za fortunę, nie noś w...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

''Boicie się koronawirusa? Okey, może być niebezpiecznie. Ale sprawdzając wiadomości 8 godzin temu stan zachorowań w Polsce wynosił całe 0 przypadków, w momencie kiedy zwykła grypa jedynie w ciągu ostatniego tygodnia wystąpiła u 211.983 osób! (…) To jest dopiero niebezpieczne'' - wskazuje na swoich mediach społecznościowych.

We wpisie z piątku (28 lutego) przypomina, że przed grypą i jej powikłaniami chronią szczepienia.

''Te same szczepienia, którym ostatnio tak wielu nie ufa. W tym roku szczepiłam pacjentów, za każdym razem gratulując mądrego wyboru'' - pisze Weronika Nawara.

Wspomina, że pracowała na oddziale intensywnej terapii kardiochirugicznej, gdzie spotkała bardzo wielu pacjentów - młodych ludzi, którzy po przejściu grypy wymagali przeszczepu serca.

Do grona kilkudziesięciu tysięcy swoich czytelników apeluje: ''Zamiast kupować maski za grube sumy, po prostu myjcie ręce i szczepcie się na grypę. Tylko tyle''.

Dodaje, że maska jest potrzebna jedynie w momencie, kiedy ktoś kicha, kaszle i nie chce nikomu sprzedać niechcianych pasażerów na gapę w postaci wirusów i bakterii.

''I błagam - nie noś jej w kieszeni, nie dotykaj jej całej powierzchni i nie używaj jednej przez cały dzień. Być może wyglądasz trochę w niej jak dr House albo Jakub Burski z Leśnej Góry, ale ta maska to nie zabawka'' - pisze ''W czepku urodzona''.

Obawia się, że ''jeśli tak dalej pójdzie to będą takie braki, że na moim oddziale będę zasłaniać twarz jednorazowym ręcznikiem wchodząc do pacjentów ze ścisła izolacją, a na tym oddziale gdzie pracuję wszyscy tacy są''.

Weronika Nawara jest młodą pielęgniarką, twórczynią popularnego bloga o pielęgniarstwie ''W czepku urodzona'', który prowadzi od 2017 r. Jej wpisy na blogu i mediach społecznościowych śledzi kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. Swoją przygodę zawodową rozpoczęła na oddziale intensywnej terapii. W lutym 2019 r. napisała książka ''W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy''.

Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich. ''Niedługo kończę moją przygodę z kursem kwalifikacyjnym w dziedzinie Anestezjologii Intensywnej Terapii. Jestem zapaleńcem tematów żywienia klinicznego'' - przedstawia się Weronika Nawara.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum