Pięciomiesięczne dziecko traciło oddech. Z pomocą ruszyli policjanci

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP12 listopada 2021 13:16

Na komendę policji w Pile przybiegł ojciec z zaledwie pięciomiesięczną córką. Dziewczynka traciła oddech i robiła się sina. Na szczęście z pomocą ruszyli obecni na miejscu policjanci.

W Pile policjanci uratowali pięciomiesięczną dziewczynkę. Fot. Shutterstock
  • Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 listopada w godzinach wieczornych w punkcie informacyjnym Komendy Powiatowej Policji w Pile
  • Zdenerwowany mężczyzna przybiegł ze swoją pięciomiesięczną córeczką na rękach. Dziecko miało problemy z oddychaniem
  • - Podczas udzielania pomocy dziewczynka zwróciła pokarm i zaczęła swobodnie oddychać - poinformował st. sierż. Wojciech Zeszot

Pomoc udzielona w ostatniej chwili

O zdarzeniu poinformował w piątek st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile. Jak podał, w czwartek wieczorem do punktu informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pile przybiegł mężczyzna ze swoją pięciomiesięczną córeczką na rękach, która miała problemy z oddychaniem.

- Pracownik cywilny Karol Jagła, wspólnie z zastępcą oficera dyżurnego mł. asp. Markiem Witulskim natychmiast przystąpili do udzielania pomocy dziewczynce, która traciła oddech i robiła się sina. Podczas udzielania pomocy dziewczynka zwróciła pokarm i zaczęła swobodnie oddychać. Po chwili na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał dziewczynkę wraz ze swoim tatą do szpitala na dalsze badania - podkreślił Zeszot.

Czytaj: Zapalenie płuc u dzieci. O tym rodzicie powinni wiedzieć. Przyczyny, objawy, leczenie. LISTA

"Warto wiedzieć, gdzie udać się po pomoc"

Dodał, że rodzice dziecka byli bardzo zdenerwowani, obawiali się o życie dziewczynki. Mężczyzna postanowił zwrócić się o pomoc do policjantów, ponieważ mieszka zaledwie kilkadziesiąt metrów od siedziby jednostki.

- Cieszymy się, że ojciec dziewczynki podjął taką decyzję, a policjant wspólnie z pracownikiem cywilnym mogli skutecznie udzielić pomocy dziecku. Takim sytuacjom zawsze towarzyszą ogromne emocje, ale warto wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc, zwłaszcza jeżeli liczą się minuty, a nawet sekundy - zaznaczył Zeszot.

Czytaj: Matka ma prawo szczepić syna na COVID-19 - stwierdził sąd. Ojciec był przeciw

Korytarz życia. NFZ apeluje w tej sprawie do kierowców

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej w sprawie terapii genowej

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum