Pawłowicz wyjaśnia, dlaczego przebywa w hotelu - mimo że hotele są jeszcze zamknięte

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2021 15:20

Sędzia TK Krystyna Pawłowicz, odnosząc się do informacji o jej pobycie w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju (Świętokrzyskie), powiedziała PAP, że przebywa tam w celach leczniczych.

Pawłowicz wyjaśnia, dlaczego przebywa w hotelu - mimo że hotele są jeszcze zamknięte
Fot. Archiwum

Informację o pożarze w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju i o ewakuacji jego gości, w tym sędzi TK Krystyny Pawłowicz, podało lokalne "Echo Dnia", a za nim media ogólnopolskie.

- W hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju doszło tylko do awarii technicznej w odległym skrzydle budynku, z powodu której doszło do zadymienia - powiedziała sędzia TK Krystyna Pawłowicz.

Podała, że informacje o pożarze są kłamstwem. Nieprawdą są też informacje o tym, że z powodu rzekomego pożaru była specjalnie traktowana.

Sędzia TK podkreśliła, że hotel Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju - według jej informacji - jest legalnie otwarty od 21 stycznia. Dodała, że więcej szczegółów w sprawie uruchomienia hotelu może udzielić jedynie jego właściciel.

- Mocno podkreślam, że przebywam w hotelu Malinowy Zdrój na pobycie leczniczym. Jestem tutaj gościem i korzystam z tego miejsca z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Nawet nie wiem, ilu jest tutaj gości, ponieważ nie jest ich jeszcze zbyt wielu - dodała.

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach. Do 12 lutego br. hotele są dostępne tylko m.in. dla medyków, służb mundurowych, pacjentów i ich opiekunów w celu uzyskania świadczenia opieki zdrowotnej w podmiocie wykonującym działalność leczniczą, zawodników i trenerów czy dziennikarzy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum