''Paszport covidowy'' będzie wymogiem przy podróżach samolotem?

Autor: Polska Times/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2020 13:30

Certyfikat szczepienia dla międzynarodowych podróżnych może być niezbędny do lotów samolotem od 2021 roku. Jego wprowadzenie rozważa coraz więcej przewoźników. Pierwszą linią, która się na to zdecydowała, jest australijski Qantas.

''Paszport covidowy'' będzie wymogiem przy podróżach samolotem?
Wymóg posiadania tzw. ''paszportu covidowego'' - certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 może być konieczny, gdy szczepionki na koronawirusa będą powszechnie dostępne. Fot. PTWP

Alan Joyce, dyrektor Qantas, powiedział w wywiadzie dla CNN, że wymóg posiadania tzw. ''paszportu covidowego'' -  certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 może być konieczny, gdy szczepionki na koronawirusa będą powszechnie dostępne.

Inne linie lotnicze mogą wkrótce pójść w ślady australijskiej linii Qantas. Air Asia rozważa także wprowadzenie wymogu posiadania zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19 przy lotach międzynarodowych. Pomysł konieczności posiadania ''szczepieniowych paszportów'' pojawił się po tym, gdy trzech producentów ujawniło wyniki dotyczące skuteczności wyprodukowanych przez siebie szczepionek.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) pracuje nad cyfrowym paszportem covidowym. Ma to być aplikacja, za pośrednictwem której podróżni będą mogli przedstawić zaświadczenie o byciu zdrowym oraz o zaszczepieniu na COVID-19.

Więcej: polskatimes.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum