Parlamentarzyści apelują do Owsiaka ws. eutanazji

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2013 18:20

Przed kilkoma dniami Jerzy Owsiak udzielając wywiadu prasowego powiedział, iż eutanazja to "pomoc starszym w cierpieniach". Ta wypowiedź skłoniła grupę parlamentarzystów z różnych klubów do wystosowania apelu, w którym prosi Owsiaka, o wycofanie się z niefortunnej wypowiedzi.

Treść apelu zamieścił na swojej stronie internetowej Kazimierz Jaworski - senator RP z klubu parlamentarnego Solidarna Polska

Czytamy w nim, że po wypowiedzi Owsiaka dotyczącej eutanazji powstał mocny zgrzyt w związku z zapowiedzią, iż planowana na 13 stycznia zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma być przeznaczona na seniorów.

Parlamentarzyści powołując się na popularność Owsiaka w życiu publicznym i jego wpływ na poglądy wielu osób, zwłaszcza młodzieży, zaapelowali do niego aby w poczuciu odpowiedzialności rozważył faktyczne skutki, jakie powodują takie wypowiedzi i wycofał się z nich, jeszcze przed 13 stycznia, gdyż  w zestawieniu z zapowiedzią zbierania pieniędzy dla seniorów, brzmią wyjątkowo niefortunnie.

"Przyzwolenie dla eutanazji, nie tylko prawne, ale również w wymiarze moralnym, jest jednym z tych zjawisk, które powoduje poważne konsekwencje dla sposobu funkcjonowania społeczeństw. Przede wszystkim dla rodziny, poczucia związków międzypokoleniowych. Choćby podświadoma myśl, iż w pewnych okolicznościach babcię lub dziadka można uśpić, powoduje realne zmiany w relacjach między ludźmi i obserwujemy to w społeczeństwach, które poszły w tym kierunku. Jest coś wręcz nieludzkiego w tym, iż w krajach, gdzie eutanazja jest dopuszczalna, starsze osoby obawiają się korzystać z pomocy służby zdrowia z powodu obawy utraty życia" - piszą. 

Więcej: www.kazimierzjaworski.pl 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum