Para prezydencka pożegna się ze stolicą

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2010 16:17

Ciała pary prezydenckiej zostaną przetransportowane do Krakowa drogą powietrzną.

Taką informacje przekazał Jacek Sasin z kancelarii prezydenta. Stwierdził, że mimo pyłu wulkanicznego nad Polską samoloty wojskowe i transportowe mogą latać.

Jak poinformował, w niedzielę (18 kwietnia) ciała pary prezydenckiej zostaną przewiezione z archikatedry św. Jana na lotnisko. Podczas tej drogi nastąpi symboliczne pożegnanie pary prezydenckiej ze stolicą.

– Trumny przejada m.in. obok warszawskiego ratusza oraz muzeum Powstania Warszawskiego – powiedział Sasin.

Nie można już składac hołdu parze prezydenckiej w Pałacu Prezydenckim. Ciała Marii i Lecha Kaczyńskiego zostana przewiezione do archikatedry św. Jana w Warszawie. Tam będzie można złożyć hołd zmarłym jeszcze w sobotę (17 kwietnia).

Jeszcze o g. 14:30 w liczącej kilkaset metrów kolejce czekały tysiące osób z Polski i zagranicy. Służby porządkowe przypominały jednak w komunikatach rozgłaszanych przez megafon, że trumny będą wystawione na widok publiczny tylko do godz. 15.00.

Po południu na wejście do Pałacu Prezydenckiego trzeba było czekać trzeba około godziny, ale kolejka robiła się coraz dłuższa. Sznur osób ciągnął się od siedziby głowy państwa, przez Krakowskie Przedmieście, aż po Uniwersytet Warszawski. Stoli w nim zarówno mieszkańcy stolicy, jak i m.in. z: Poznania, Gdańska, Krakowa, Katowic i Łodzi. Wielu z nich trzymało w rękach flagi państwowe przepasane czarnym kirem oraz kwiaty i znicze.

Nie wszycy zdążyli oddać hołd prezydenckiej parze.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum